Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
18.09.2023 00:08
Liga a 3-a. Flacăra Moreni - Dunărea Giurgiu 2-4 (1-3)
Flacăra pierde acasă
![Flacăra pierde acasă](./upload/images/1/art_230918_flacara.jpg)
* Morenarii ocupă locul 9 în Seria C4, cu 3 puncte după patru etape, iar în runda următoare joacă în deplasare la ARO Muscelul Câmpulung Muscel
COSMIN SAVA
Flacăra Moreni a jucat pe teren propriu în cadrul etapei cu numărul 4 din această ediție a Ligii a 3-a. Echipa pregătită de Gabi Paraschiv a întâlnit Dunărea Giurgiu, iar meciul se anunța unul echilibrat, ținând cont de faptul că ambele formații veneau după jocuri câștigate. Flacăra a început bine meciul, a deschis scorul, dar nu a putut să mențină ritmul și s-a văzut învinsă de o manieră categorică. Morenarii ocupă locul 9 în Seria C4, cu 3 puncte după patru etape, iar în runda următoare joacă în deplasare la ARO Muscelul Câmpulung Muscel.
Dezastru în prima parte
Prima ocazie a partidei a avut-o echipa oaspete, însă Budoiu a intervenit bine la șutul lui Blaga (2). Flacăra a oferit replica prin Zaharia (6) și Niță (7), dar aceștia nu au reușit să-l învingă pe Stanciu. A făcut-o însă Ristea, care a marcat în urma unei centrări foarte bune a lui Zaharia (16). Dunărea a revenit însă rapid în joc. Mizdrescu a lovit transversala din lovitură liberă (18), iar mai apoi Blaga a reușit să restabilească egalitatea, cu o lovitură de cap (23). Echipa din Giurgiu a continuat să fie periculoasă, însă Budoiu l-a blocat pe Constantin (27). Oaspeții au trecut în avantaj, grație reușitei lui Mizdrescu, șut frumos din marginea careului (31), iar mai apoi Bălțat a punctat în urma unei respingeri greșite a lui Budoiu, la șutul din lovitură liberă al lui Mizdrescu (35). Flacăra a încercat să intre în meci, dar Oancea a trimis peste (36), iar șutul lui Drăgan a fost respins în corner de Stanciu (45+1).
N-au avut puterea să revină
Morenarii au început partea secundă în atac. Încercările lui Niculăescu (55), Zaharia (64) și Negrea (72) s-au oprit în brațele lui Stanciu. Dunărea a fost periculoasă prin Mizdrescu, cel care a șutat peste dintr-o poziție bună (74), și Bălțat, care a lovit bara cu o reluare din interiorul careului (79). Flacăra a micșorat diferența prin Claudiu Niculăescu, care l-a învins pe Stanciu cu o reluare din interiorul careului mic, pe prelungirea lui Ristea, din lovitura liberă executată de Zaharia (82). Nu a fost de ajuns, pentru ca morenarii să obțină ceva din acest joc, ba chiar formația oaspete a mai marcat o dată. Mănăilă l-a învins pe Budoiu cu un șut sub transversală, din afara careului, și a stabilit scorul final, 4-2 pentru Dunărea Giurgiu.
Caseta tehnică
Stadion: Flacăra. Spectatori: 200. Au marcat: Ristea (16), Niculăescu (82) / Blaga (23), Mizdrescu (31), Bălțat (35), Mănăilă (90+3). Cartonașe galbene: Terec (34), Negrea (85) / Rubica (15), Mizdrescu (20), Bălăceanu (41). Au arbitrat: Mihai Laurențiu Ene, Vasilică Viorel Dobre și Cristian Emil Rădoi (toți din București). Observator arbitri: Dan Nițu (Turnu Măgurele). Delegat joc: Adrian Peiu (Urziceni).
Flacăra: Budoiu - Niță(53 Oaie), Ristea, Cernea, Oancea - Terec, Negrea, Drăgan (78 Predescu) - Zaharia, Niculăescu, Țilică(53 Iliescu). Antrenor: Gabi Paraschiv.
Dunărea: Stanciu - Mitrea, Bălăceanu, Constantin - Blaga (75 Calea), Constantinescu (65 Costache), Mănăilă, Șerbănescu, Rubica (65 Pasăre) - Mizdrescu, Bălțat (84 Slate). Antrenor: Andrei Nemțescu.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)