Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
22.04.2024 00:10
Liga a 2-a. Chindia Târgoviște - CSA Steaua București 0-0
Fără victorie sau gol marcat
![Fără victorie sau gol marcat](./upload/images/1/art_240422_steaua.jpeg.jpg)
* Două dintre dezamăgirile ligii secunde, Chindia și Steaua s-au anulat reciproc, într-un joc în care portarii au fost cei mai buni de pe teren
COSTIN MIHAI
Două dintre dezamăgirile ligii secunde, Chindia și Steaua s-au anulat reciproc, într-un joc în care portarii au fost cei mai buni de pe teren. Ocazii au fost destule, ba chiar și mari, însă niciuna dintre echipe nu a reușit să facă diferența. Iustin a respins cu piciorul șutul lui Chipirliu (17), în fața căruia a intervenit excelent și pe finalul primei reprize (42). Ratarea meciului i-a aparținut lui Pesic (29), care a greșit, uluitor, dintr-o poziție de grădiniță. Partea secundă a fost chiar spectaculoasă, cu ocazii venite în cascadă. Frânculescu l-a blocat pe Pesic, după care Bogaciuc a finalizat slab (46). Chipirliu (48) a ratat din poziție centrală, după care „bomba” lui Dobrescu a explodat în pumnii lui Popescu (50). Robert Moldoveanu și-a făcut imediat simțită prezența pe teren, ratând din toate pozițiile posibile (63, 74, 90). Frânculescu a reușit un meci mare, blocând inclusiv șuturile lui Rareș Mihai și Alin Boțogan (71). Iustin Popescu nu s-a lăsat mai prejos, atent la finalizarea cu capul a lui Enceanu (74). Scurte concluzii: Chindia nu marchează în ultimele trei partide din play-out și nu câștigă la Târgoviște în acest sezon, în fața niciun adversar mai acătării. De unde și scandările repetate ale galeriei, care i-au solicit antrenorului Diego Longo să-și prezinte demisia.
Caseta tehnică
Stadion: „Eugen Popescu”. Spectatori: 1000. Arbitri: Laurențiu Mihai Ene (București) - Emeric Tocai (Sibiu), Florin Iftode (Tg. Bujur). Observator arbitri: Gheorghe Mihalache (Buzău). Delegat de joc: Florentin Bujor (Giurgiu). Cartonașe galbene: Moldoveanu (68) / Chunchukov (69).
Chindia: I. Popescu - Cristea (61 R. Mihai), Marc (83 Plămadă), C. Dinu - R. Romeo, Fedele, Boțogan, Memolla (46 Ioniță) - Bogaciuc, Matiș (77 Zivkovic), Pesic (61 Moldoveanu). Antrenor: Diego Longo.
Steaua: Frânculescu - Maftei, Vîrtej, Ceceri, Dobrescu - Drăghici, Sierra, Mancuso - Heras (62 Chunchukov), Chipirliu (82 A. Popa), Enceanu. Antrenor: Daniel Oprița.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)