Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
18.04.2024 00:07
Un eveniment amplu
Etapă Interjudețeană de juniori la Nucet
![Etapă Interjudețeană de juniori la Nucet](./upload/images/1/art_240418_nucet.jpeg.jpg)
* Vor evolua aici, pe tot parcursul zilei de luni, 22 aprilie, cei mai buni copii din județele Dâmbovița, Prahova, Călărași, Ialomița, Teleorman și Ilfov, cu vârsta cuprinsă între 11 și 13 ani
C.M.
Un complex școlar, a cărui bază materială s-a adaptat noilor oferte educaționale, Liceul Tehnologic Nucet (director Daniel Dumitru) s-a dovedit o gazdă perfectă pentru turneul final județean al Cupei Satelor. De unde și propunerea de a organiza aici Etapa Regională, Zona 4, programată pentru sâmbătă, 20 aprilie, ora 14.00. Următorul pas l-a reprezentat organizarea la Nucet a Etapei Interjudețene 2 la Juniori U13, U12 și U11, o premieră pentru Dâmbovița, în noul format al proiectului federal, care vizează selecționatele județene. Vor evolua aici, pe tot parcursul zilei de luni, 22 aprilie, cei mai buni copii din județele Dâmbovița, Prahova, Călărași, Ialomița, Teleorman și Ilfov, cu vârsta cuprinsă între 11 și 13 ani. Dâmbovița a promovat în această etapă 28 de copii, avându-i ca selecționeri pe Ionuț Iugulescu (U13), Cosmin Toboșaru (U12) și Valentin Marian (U11). La acțiuni au mai participat Ionel Pitaru (președinte Comisia Copii și Juniori) și Marius Rotaru (referent zonal FRF).
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)