Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
07.02.2024 00:12
La Potlogi,
Eforturi susținute pentru 100% gaze în comună
![Eforturi susținute pentru 100% gaze în comună](./upload/images/1/art_240207_potlogi gaze primarie.jpeg.jpg)
*„Acolo unde nu avem rețeaua întregită vom veni cu diferența pentru a completa cu gaze absolut pe fiecare străduță din comuna Potlogi”
Autoritățile locale de la Potlogi și-au propus să rezolve în cel mai scurt timp problema extinderii rețelei de gaze la toate gospodăriile din localitate unde această utilitate lipsește momentan! Chiar dacă la Potlogi sunt gaze de peste 20 de ani, peste 95% dintre gospodării fiind deja racordate la rețea, au mai rămas anumite porțiuni, pe străduțe ceva mai lăturalnice, unde rețeaua de gaze nu a ajuns. Viceprimarul cu atribuții de primar al comunei Potlogi, Viorel Drăghici vrea să rezolve această situație cât mai rapid, astfel încât localitatea să fie acoperită 100% la capitolul gaze.
„Am primit finanțare pe Programul «Anghel Saligny» pentru extindere de gaze în comuna Potlogi în valoare de 7,5 milioane de lei. Deja se lucrează la Studiul de Fezabilitate și acolo unde nu avem rețeaua întregită, pentru că între timp am mai primit aprobare pentru extindere de la Distrigaz, lucrări pe care le vom scoate la licitație, vom veni cu diferența pentru a completa cu gaze absolut pe fiecare străduță din comuna Potlogi. Este vorba de o completare, pentru că noi avem gaze de 20 de ani la Potlogi și s-au tot făcut extinderi și a rămas prea puțin. În scurt timp vom rezolva problema gazelor, 100%. Dacă până acum aveam 95% gaze în comună, acum vom avea 100 % gaze în toată localitatea”, ne-a declarat viceprimarul cu atribuții de primar al comunei Potlogi, Viorel Drăghici.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Peste 2200 de persoane și-au găsit un loc de muncă„Vaccinul, soluția cheie contra pestei porcine africane”
Aproape 400 de locuri de muncă vacante
Deficit de personal în Jandarmerie
Sf. Prooroc Ilie Tesviteanul
Evidența bolnavilor cronici, în vizorul Ministerului Apărării
Zero focare active de pestă porcină africană
Numărul urgențelor crește odată cu temperatura
Controale ITM privind protecția contra caniculei
„Sanitas la înălțime” promovează și un stil de viață sănătos
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)