Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
17.05.2024 00:18
Festivitate de suflet la Aninoasa la care a luat parte și conducerea CJD
Cuplurile de „argint” și de „aur”, omagiate de Ziua Familiei
*„Sunt un exemplu pentru noi toți”, a transmis președintele CJD și PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan
Ziua de 15 mai 2024 - Ziua Familiei, a fost sărbătorită în Comuna Aninoasa prin festivitatea de premiere a cuplurilor care împlinesc anul acesta 25, respectiv 50 de ani de căsătorie neîntreruptă! La evenimentul organizat de conducerea Primăriei Aninoasa, sub coordonarea primarului Vlăduț Niculae au participat președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, prefectul județului Dâmbovița, Claudia Gilia, deputata Carmen Holban, vicepreședinta Consiliului Județean Dâmbovița, Luciana Cristea, managerul Spitalului Județean de Urgență Târgoviște, Silviana Marin, inspectorul general al Inspectoratului Școlar Dâmbovița, Adriana Tudose, subprefectul Marian Tănase, consilieri locali, preoți din comună și maici de la Mănăstirea Viforata care au oficiat o slujbă de binecuvântare a familiilor trainice din localitate.
„Astăzi (n.n. miercuri, 15 mai 2024), la Aninoasa, am felicitat cuplurile din comună care sărbătoresc 25 și 50 de ani de căsnicie. Au trecut prin vremuri bune și mai puțin bune, dar au rămas împreună, susținându-se reciproc. Le urez tuturor «La Mulți Ani» și le doresc să se bucure sănătoși de familiile de care, cu drag, au avut grijă! Sunt un exemplu pentru noi toți”, a transmis președintele CJD și PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.