Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
12.04.2024 00:11
LNBF. CSM CSU Constanța - CSM Târgoviște 71-66
CSM Târgoviște a ratat calificarea în finală
![CSM Târgoviște a ratat calificarea în finală](./upload/images/1/art_240412_baschet.jpeg.jpg)
* În urma acestui rezultat, CSM Târgoviște va lupta pentru locul 3 cu Sepsi Sfântu Gheorghe.
Meciul decisiv al semifinalei din Liga Națională de Baschet Feminin dintre CSM CSU Constanța și CSM Târgoviște a avut loc marți, în Sala Sporturilor din Constanța. Primul meci disputat în această sală a fost câștigat de CSM CSU Constanța cu 62-61, iar mai apoi, în Sala „Ioan Valerian” din Târgoviște, fetele pregătite de Cătălin Tănase au câștigat cu 67-62, soarta calificării fiind stabilită astfel în meciul decisiv disputat în această săptămână.
Calificarea s-a decis în ultimul sfert
Echipa gazdă a început mai bine meciul și a reușit să se impună în primul sfert cu 21-18. CSM Târgoviște și-a revenit rapid și a câștigat următoarele două părți ale jocului, 19-17 și 20-18. CSM Târgoviște nu a avut forță în ultimul act al meciului și s-a văzut învinsă, 9-15, scorul final fiind 71-66 pentru echipa din Constanța. Chiar dacă a pierdut, formația târgovișteană a oferit cea mai bună marcatoare a meciului, pe Juliunn Redmond, cu 31 de puncte.
În urma acestui rezultat, CSM Târgoviște va lupta pentru locul 3 cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Primul meci are loc duminică, la Sfântu Gheorghe, iar a doua partidă se va disputa la Târgoviște pe 18 aprilie. Dacă va fi necesar, decisivul se joacă la Sfântu Gheorghe pe 21 aprilie.
CSM CSU Constanța - CSM Târgoviște 71-66 (21-18; 17-19; 18-20; 15-9)
Constanța: Ghizila (4), Părău (15), Podar (6), Higgins (13), Koizar (7), Mărginean (7), Jones (4), Miskiniene (8), Zivkovic (7). Antrenor: Alexandru Olteanu.
Târgoviște: Charles (7), Popescu (14), Keltos (9), Vîrjoghe (5), Redmond (31). Antrenor: Cătălin Tănase.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)