Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
16.11.2023 00:11
Domină campionatul
Chindia, lider autoritar la U19
![Chindia, lider autoritar la U19](./upload/images/1/art_231116_republicani.jpeg.jpg)
* Formația târgovișteană a câștigat derby-ul Seriei a 4-a, cu Metaloglobus București (2-1), și rămâne pe primul loc, cu 39 de puncte
În etapa a 2-a din play-off-ul Campionatului Național U19, doar Chindia Târgoviște a reușit să câștige. GȘA Nucet a fost învinsă de Petrosport Ploiești (1-3), în timp ce CSȘ Târgoviște a pierdut cu CSM Alexandria (0-2). Chindia a câștigat derby-ul Seriei a 4-a, cu Metaloglobus București (2-1), și rămâne pe primul loc, cu 39 de puncte. GȘA Nucet este pe locul 3, cu 21 de puncte, în timp ce CSȘ Târgoviște este pe ultima poziție, cu 17 puncte. Etapa următoare vom avea parte de un derby dâmbovițean, între GȘA Nucet și CSȘ Târgoviște, în timp ce Chindia joacă în deplasare la CSM Alexandria.
Etapă modestă la U17
La U17, în play-off, s-a obținut un singur punct. CSȘ Târgoviște a pierdut cu NFC Arena Academy (1-2), iar Chindia a remizat cu Metaloglobus București (1-1). Chindia este pe primul loc, cu 35 de puncte, în timp ce CSȘ este pe 4, cu 21 de puncte. În etapa următoare, CSȘ joacă în deplasare la Juniorul 2014, în timp ce Chindia joacă pe terenul celor de la NFC Arena Academy. În play-out, GȘA Nucet a remizat cu CSM Ploiești (0-0), este pe locul 5, cu 11 puncte, iar în etapa următoare joacă pe teren propriu cu ACP 3 Kids Sport București.
Victorie categorică la U15
În play-out-ul Ligii Elitelor U16, Chindia Târgoviște a pierdut meciul cu Dinamo București (2-5). Echipa târgovișteană se claseză pe locul 4, cu 13 puncte, iar în etapa următoare joacă în deplasare la Concordia Chiajna. În schimb, în play-out-ul Ligii Elitelor U15, Chindia a obținut o victorie categorică împotriva celor de la Dinamo (6-0). Chindia a acumulat 16 puncte și ocupă locul secund, iar în etapa următoare va evolua în deplasare, la Chiajna.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)