Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
17.05.2023 00:11
Perioadă bună pentru CSM Târgoviște
Calificare în Final Four-ul Cupei Federației
![Calificare în Final Four-ul Cupei Federației](./upload/images/1/art_230517_baschet.jpeg.jpg)
* Final Four-ul Cupei Federației la Baschet Feminin se va desfășura în perioada 7-8 iunie.
În perioada 9-11 mai, la Oradea, s-a desfășurat Turneul 2 al Grupei A din cadrul Cupei Federației la Baschet Feminin. Clubul Sportiv Municipal Târgoviște a avut meciuri cu CSȘ Bega Timișoara, Universitatea Oradea și Olimpia Brașov, iar deznodământul turneului a fost unul fericit pentru formația pregătită de Cătălin Tănase.
Două victorii
Primul joc, cu CSȘ Bega Timișoara, a fost câștigat la o diferență confortabilă de CSM Târgoviște, 80-48 (18-12; 19-18; 21-12; 22-6). Punctele formației târgoviștene au fost reușite de: Ivan (18), Negru (2), Dobă (7), Badi (2), Mihai (10), Spineanu (5), Dumitru (16) și Vîrjoghe (20). Al doilea meci, cu Universitatea Oradea, a fost ceva mai echilibrat, însă formația târgovișteană a avut din nou câștig de cauză, 76-63 (14-15; 21-21; 24-12; 17-15). Pentru echipa pregătită de Cătălin Tănase au punctat Dobă (14), Spineanu (3), Negru (6), Chivu (4), Vîrjoghe (15), Badi (6), Mihai (2), Dumitru (8), Stoenescu (3) și Ivan (15).
Înfrângere cu Olimpia Brașov
Ultima dispută a fost și cea mai complicată pentru CSM Târgoviște, iar jocul cu Olimpia Brașov a fost pierdut, 72-79 (17-14; 18-15; 17-26; 20-14). În acest meci, pentru CSM Târgoviște au punctat Dobă (10), Chivu (19), Vîrjoghe (18), Badi (5), Dumitru (2), Stoenescu (8) și Ivan (10). După șase jocuri disputate, CSM Târgoviște a terminat pe primul loc în Grupa A, cu 11 puncte, și s-a calificat în Final Four-ul competiției, acolo unde vor mai fi prezente Olimpia Brașov, CSU Constanța și CSM Alexandria. Final Four-ul Cupei Federației la Baschet Feminin se va desfășura în perioada 7-8 iunie.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)