Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
21.05.2024 00:19
La Târgoviște,
Bază sportivă modernă finalizată la Clubul Sportiv Școlar
![Bază sportivă modernă finalizată la Clubul Sportiv Școlar](./upload/images/1/art_240521_Baza sportiva TGV 1.png.jpg)
*Primăria Târgoviște a accesat o investiție de aproximativ 2,5 milioane de lei prin Compania Națională de Investiții pentru realizarea acestui proiect
Administrația locală a finalizat construcția unei baze sportive moderne în incinta Clubului Sportiv Școlar Târgoviște, lângă Școala Gimnazială „Matei Basarab”, în cartierul cu același nume. Noua facilitate include un teren multifuncțional cu suprafață din tartan, vestiare și sistem de nocturnă, oferind condiții excelente pentru activitățile sportive.
Primăria Târgoviște a accesat o investiție de aproximativ 2,5 milioane de lei prin Compania Națională de Investiții pentru realizarea acestui proiect. Baza sportivă, aproape gata, va deservi aproximativ 700 de copii care desfășoară activități la Clubul Sportiv Școlar, îmbunătățind categoric condițiile în care aceștia se antrenează.
Pe lângă terenul multifuncțional, administrația locală a investit și în refacerea infrastructurii adiacente, inclusiv a parcării și a spațiilor verzi. De asemenea, Primăria Târgoviște a finalizat reabilitarea termică a clădirii principale a Clubului Sportiv Școlar, care include și sala de sport.
În plus, printr-un parteneriat între Grupul de Acțiune Locală „Târgoviștea Egalității de Șanse” și Clubul Sportiv Școlar Târgoviște, se va construi un nou bazin de înot, completând astfel oferta de facilități sportive moderne pentru comunitatea locală.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)