Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
11.12.2023 00:17
La Pietroșița,
Autoritățile așteaptă ordinul ministrului Dezvoltării pentru înființarea rețelei de gaze
*„Administrația locală a depus cererea de finanțare, a întocmit Studiul de Fezabilitate încă de acum 2 ani, am luat toate avizele necesare”
Înființarea rețelei de gaze naturale în comuna Pietroșita, în mod special în satul Dealu Frumos, așteaptă doar ordinul Ministrului Dezvoltării pentru aprobarea finanțării! Asta după ce autoritățile locale și-a făcut temele, în sensul că au pregătit deja toate etapele premergătoare derulării acestei investiții majore, care se ridică la aproximativ 6 milioane de lei. Edilul comunei, Leonard Dicu a declarat recent, la conferința de presă de la PSD Dâmbovița, că Studiul de Fezabilitate a fost finalizat și că s-au obținut și toate avizele necesare implementării acestui proiect foarte important pentru comunitate.
„Așteptăm cu mare interes ordinul ministrului pe județul Dâmbovița, un alt mare proiect și foarte important pentru comuna Pietroșița, mai ales pentru satul Dealu Frumos, inființare rețea de gaze. Administrația locală a depus cererea de finanțare, a întocmit Studiul de Fezabilitate încă de acum 2 ani, am luat toate avizele necesare și așteptăm finanțarea prin acest ordin al Ministrului Dezvoltării pentru a începe licitația publică și la anul sperăm să începem lucrările și la acest proiect foarte mare, în jur de 6 milioane de lei”, a declarat Leonard Dicu, primarul comunei Pietroșița la conferința de presă de la PSD Dâmbovița.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.