Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
06.12.2023 00:07
Medalii importante la box
Angelo Arghira e vicecampionul României la tineret
![Angelo Arghira e vicecampionul României la tineret](./upload/images/1/art_231206_box.jpeg.jpg)
* David Nițu, un alt pugilist de la CS Târgoviște, pregătit de Gheorghe și Alexandru Stan, a obținut medalia de bronz
Doi dintre pugiliștii Clubului Sportiv Târgoviște au încheiat la înălțime acest an. Angelo Arghira și David Nițu s-au prezentat foarte bine la Campionatul Național de Box pentru tineret, găzduit de sala de sport a Colegiului Național Pedagogic „Ștefan cel Mare” din Bacău. Sportivii antrenați de Gheorghe și Alexandru Stan au urcat pe podiumul de premiere. Angelo Arghira a devenit vicecampionul României la categoria 75 de kilograme, fiind depășit doar în finală de Istvan Szucs, de la Basti Box Salonta.
Tot în acest an, Angelo a cucerit bronzul la Campionatul Balcanic de juniori și tineret. Anul trecut, talentatul boxer a devenit campion al României la juniori, iar în urmă cu doi ani a cucerit bronzul. În schimb, la începutul acestui an, Angelo a luat argintul la Cupa României pentru tineret, iar în 2022 a obținut bronzul la Cupa României pentru juniori. De asemenea, David Nițu a revenit acasă cu medalia de bronz, obținută la categoria 80 de kilograme. Acesta este primul rezultat notabil din cariera tânărului boxer.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)