Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
27.05.2024 00:15
Președintele CJD, Corneliu Ștefan, va da ordinul de începere a lucrărilor la Centura Orașului Găești, alături de...
Alexandru Iorga, „un primar de care orașul Găești are nevoie”
![Alexandru Iorga, „un primar de care orașul Găești are nevoie”](./upload/images/1/art_240527_PSD CJD CORNEL 1.jpeg.jpg)
Președintele CJD și PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan a fost la Găești unde a constat foarte multe nemulțumiri ale cetățenilor din oraș! Cea mai arzătoare problemă este chiar în cartierul Arsuri unde oamenii se plâng că nu au apă și canalizare deși au primit promisiuni, cu mult timp în urmă, că situația se va rezolva.
De departe cea mai stringentă problemă a orașului, nerezolvată de zeci de ani, este cea a traficului infernal din zona centrală. Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan i-a asigurat pe găeșteni că în curând va da ordinul de începere a lucrărilor la Centura Orașului Găești, alături de noul primar al orașului, Alexandru Iorga.
„Situația din cartierul Arsuri este încă un exemplu al incompetenței primarului de la Găești. Din 2016, locuitorii de aici au fost mințiți că vor avea apă și canalizare, iar timpul a demonstrat că promisiunile administrației orașului au fost doar vorbe în vânt. Împreună cu Alexandru Iorga, candidatul PSD la primăria Găești, am stat de vorbă cu oamenii din Arsuri, iar aceștia ne-au spus că au ajuns la capătul răbdării. Ca președinte al Consiliului Județean Dâmbovița, cât de curând, voi da ordinul de începere a lucrărilor la Centura Orașului Găești alături de primarul Alexandru Iorga. După alegerile din 9 iunie, cu toții vom avea în primarul Alexandru Iorga un partener de dialog deschis și onest. Un primar de care orașul Găești are nevoie! Președinte Consiliul Județean Dâmbovița - Ștefan Corneliu; Primar Găești - Alexandru Iorga. Împreună Reușim”, a transmis președintele CJD și PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
Material realizat la comanda PSD Dâmbovița
CMF: 21240002
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)