Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
15.02.2024 00:11
Două medalii
Alexandra Râmbu, dublu bronz la atletism
![Alexandra Râmbu, dublu bronz la atletism](./upload/images/1/art_240215_atletism.jpeg.jpg)
* Sportivii legitimați la CSȘ Târgoviște, pregătiți de Marius Bădiceanu și Anca Oprescu, au participat la Campionatul Municipal de Atletism și Cupa RMA
La finalul săptămânii trecute, în București, a avut loc Campionatul Municipal de Atletism, la categoriile de vârstă U14, U12 și U10, dar și Cupa RMA la Seniori, U23, U18, U16, U14, U12 și U10. La aceste competiții au luat parte și sportivi legitimați la Clubul Sportiv Școlar Târgoviște, pregătiți de Marius Bădiceanu și Anca Oprescu. S-au obținut două medalii de bronz prin Alexandra Râmbu, la U18 și U16 - 800 de metri.
Rezultatele înregistrate
Tot la U18, a luat startul și Mihai Angelescu (locul 11, 200 m). La U16, din partea CSȘ Târgoviște au concurat Rareș Molac (locul 4, 800 m), Sânziana Matei (locul 5, 800 m), Sara Dinu (locul 6, 200 m) și Adrian Știr (locul 8, 800 m). În competiția destinată Juniorilor U14 au luat startul David Dinu (locul 6, 1500 m), Matei Gudea (locul 7, 1500 m), David Nițoi (locul 8, 1500 m), Lavinia Dobre (locul 8, 1500 m) și Andrei Vasile (locul 18, 200 m).
La categoria U12 au concurat Robert Ionescu (locul 27, 200 m) și Diana Pripu (locul 29, 200 m) La U10 au participat Mateo Stănescu (locul 28, 50 m), Luca Dumitriu (locul 16, 200 m, locul 24, 50 m) și Radu Iancu (locul 10, 50 m). Toti acești sportivi sunt antrenați de Marius Bădiceanu. La U10, sportivii pregătiți de Anca Oprescu au obținut următoarele clasări: Eusebiu Dinu (locul 12- 50m; locul 10- 200 m), Robert Toma (locul 1 7- 50m; locul 15- 200m), Ștefania Ionescu (locul 24-50 m) și Luca Dumitriu (locul 21, 200 m).
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)