Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
23.05.2023 00:14
În județul Dâmbovița...
A început campania de colectare selectivă a deșeurilor electrice și electronice
![A început campania de colectare selectivă a deșeurilor electrice și electronice](./upload/images/1/art_230523_colectare selectiva.jpeg.jpg)
În județul Dâmbovița a fost dat startul campaniei de reciclare a deșeurilor de echipamente electrice și electronice (DEEE), ce se va desfășura pe raza județului. În cadrul acestui program vor putea fi strânse toate echipamentele electrice și electronice ieșite din uz care funcționau cu baterii sau pe bază de curent electric, la priză. Aici se încadrează: frigider, mașină de călcat, televizor, mașină de spălat, computer, telefon mobil, radio-casetofon, camere video, cuptor cu microunde, mixer etc.
Acțiunea se va desfășura în perioada mai – octombrie 2023 și a fost lansată de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară „Management integrat al deșeurilor în județul Dâmbovița” , în parteneriat cu instituția Consiliului Județean Dâmbovița, Unitățile Administrativ Teritoriale, Ecotic și S.C Supercom S.A, care au demarat campania Dâmbovița „Gândește Global, Selectează local” pentru colectare DEEE. Localitățile din județ care iau parte la această campanie sunt: Ulmi – 25 mai 2023, Brănești – 26 mai 2023, Lucieni – 25 mai 2023, Perșinari – 29 mai 2023, Cornești – 30 mai 2023 și Doicești 31 mai 2023. Inițiatorii programului anunță că în cadrul acțiunii, colectarea deșeurilor de echipamente electrice și electronice voluminoase de la populație se va face gratuit.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)