Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
24.05.2023 10:55
Un moment de cinstire în memoria lui Ionel Mișu
11 ani de la trecerea în neființă a fondatorului companiei REGATA
![11 ani de la trecerea în neființă a fondatorului companiei REGATA](./upload/images/1/art_230524_dl Ionel Misu 1200px.jpg)
O poveste de succes continuă prin devotament și angajament
În această lună, compania REGATA își aduce aminte cu drag de fondatorul său vizionar, Ionel Mișu, la comemorarea a 11 ani de la trecerea sa în neființă. Ionel Mișu, fondatorul companiei REGATA, s-a născut la 18 Iunie 1936 și a urmat cursurile Academiei de Științe Economice din București. A dat dovadă de ambiție și perseverență în tot ce și-a propus, astfel că a ocupat, pe rând, funcțiile de Contabil Șef și mai apoi, Director al Alimentara Targoviște.
Adevarații antreprenori nu se formează, ci se nasc deținând nativ calitațile care îi fac antreprenori, sunt cunoștințe și abilități greu de obținut de către oamenii obișnuiți.
În prezent cu peste 250 de angajați, REGATA continuă să păstreze amprenta și valorile fundamentale stabilite de fondatorul său. Ionel Mișu a fost un om vizionar, dedicat și pasionat de construirea unei companii puternice, bazate pe principii solide și respect reciproc.
În ciuda absenței sale fizice, amprenta și influența lui Ionel Mișu se resimt în fiecare aspect al activității angajaților de zi cu zi. A fost un lider inspirat, care a promovat întotdeauna calitatea și inovația, determinând întreaga echipă să evolueze și să se perfecționeze continuu.
Pe parcursul ultimilor 11 ani, compania a continuat să crească și să se dezvolte într-un ritm susținut. Această performanță remarcabilă se datorează pasiunii și devotamentului angajaților REGATA, care au transformat viziunea lui Ionel Mișu în realitate. Ei sunt cei care dau viață fiecărui proiect și asigură satisfacția clienților companiei.
Toți angajații companiei sunt mândri să facă parte din această familie numită REGATA, care a evoluat de la o mică afacere la o companie respectată și de încredere. Aducem pe aceasta cale un omagiu fondatorului companiei, Ionel Mișu, recunoscând contribuția sa esențială în dezvoltarea și succesul REGATA.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Peste 2200 de persoane și-au găsit un loc de muncă„Vaccinul, soluția cheie contra pestei porcine africane”
Aproape 400 de locuri de muncă vacante
Deficit de personal în Jandarmerie
Sf. Prooroc Ilie Tesviteanul
Evidența bolnavilor cronici, în vizorul Ministerului Apărării
Zero focare active de pestă porcină africană
Numărul urgențelor crește odată cu temperatura
Controale ITM privind protecția contra caniculei
„Sanitas la înălțime” promovează și un stil de viață sănătos
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)