Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
29.11.2022 00:08
La Liga a 5-a
Viitorul Ocnița, pe loc de promovare în Seria Nord
![Viitorul Ocnița, pe loc de promovare în Seria Nord](./upload/images/1/art_221129_L5.jpeg.jpg)
* În seria Sud conduce Săgeata Braniștea, urmată la mică distanță de Libertatea Urziceanca și Dentaș Tărtășești
Viitorul Ocnița este echipa momentului, într-o serie Nord a Ligii a 5-a spectaculoasă. Raciu reprezintă o altă surpriză plăcută, după care urmează un grup cu același punctaj: Colibași, Finta, Gheboaia, Comișani și Tătărani. Valea Lungă pierde puncte importante, în timp ce Dărmănești pare să fi renunțat la locurile fruntașe. Vlădeni și Săcueni bifează succese importante, în speranța unei evadări din zona periculoasă, spre care coboară Mărcești și Ulmi.
Adânca s-a trezit din pumni și urcă două poziții, peste Rățoaia și Gura Ocniței. Viișoara câștigă și ea, semn că nu cedează, chit că a rămas pe ultimul loc. Rezultatele ultimei etape: Voința Adânca – Olimpicii Ulmi 6-3, Voința Săcueni – Vânătorul Rățoaia 3-0, Viitorul Ocnița – Luceafărul Dărmănești 7-1, Sportul Vlădeni – Comunal Valea Lungă 1-0, AFC Raciu – Victoria Comișani 4-4, Știința Finta – Viitorul Gheboaia 2-2, Voința Tătărani – Olimpia Mărcești 3-1, Comerțul Viișoara – ACS Gura Ocniței 3-1. Unirea Colibași a stat.
Luptă strânsă și în Sud
O etapă în care primele șase clasate din Seria Sud (Braniștea, Urziceanca, Tărtășești, Picior de Munte, Zăvoiu și Odaia Turcului) câștigă pe linie, confirmând că își merită locurile fruntașe. Văcărești, Bolovani și Dobra ocupă poziții de echilibru, însă trebuie să rămână în gardă. Jugureni, Cobia și Poiana deschid jumătatea inferioară a clasamentului, în timp ce Corbii Mari și Tomșani încep să simtă fiorii reci ai subsolului, mai ales că Vișina se apropie periculos.
Mogoșani, Răscăeți și Nucet ocupă ultimele poziții și sunt tot mai expuse retrogradării. Rezultatele ultimei etape: Viitorul Dobra – Spicul Jugureni 2-1, Unirea Cobia – Luceafărul Poiana 5-2, Dentaș Tărtășești – Sportul Mogoșani 6-2, Olimpia Picior de Munte – Unirea Nucet 3-0, Flacăra Zăvoiu – Ravens Corbii Mari 3-1, Dinamo Odaia Turcului – Victoria Văcărești 6-2, Petrolul Răscăeți – Libertatea Urziceanca 0-1, Săgeata Braniștea – Viitorul Tomșani 7-1, Voința Vișina – Luceafărul Bolovani 4-1.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)