Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
30.01.2023 00:12
Lider la Liga a 4-a
Transferuri multe la Gura Șuții
![Transferuri multe la Gura Șuții](./upload/images/1/art_230130_gura sutii.jpeg.jpg)
* „Am obținut semnătura mai multor jucători, numindu-i aici pe Emil Stănescu, Andrei Marian, Valentin Nicolae, Ștefan Stănescu, Adelin Budoiaș și Andrei Ionescu”, a anunțat antrenorul Marius Rotaru
Cooptarea lui Cristian Cherchez în lotul campioanei județene Roberto Ziduri a pus în gardă echipele puternice de la Liga a 4-a, mai ales pe liderul Recolta Gura Șuții, care a scăpat de interdicția de a opera transferuri. Antrenorul Marius Rotaru a anunțat și primele noutăți la echipa care conduce eșalonul de elită al fotbalului județean.
„Am obținut semnătura mai multor jucători, numindu-i aici pe Emil Stănescu (Burduca), Andrei Marian, Valentin Nicolae (Străjerii), Ștefan Stănescu (Nucet), Adelin Budoiaș și Andrei Ionescu (Bradul Moroeni). Se va întoarce din străinătate Daniel Arabolu, în timp ce Ionuț Radu a intrat și el în programul echipei, după o accidentare. Și la noi se fac investiții, se muncește, iar obiectivul rămâne locul 1 și promovarea în Liga a 3-a. Mai suntem în discuții cu jucători, am negociat și cu alții, însă pretențiile lor au fost mult prea mari. Chiar dacă suntem pe primul loc, eu cred că presiunea mai mare va fi pe Roberto Ziduri, odată cu transferul lui Cristi Cherchez”.
Enache se antrenează cu Ziduri
Liderul din Gura Șuții s-a reunit încă de pe 14 ianuarie. Vor urma parteneri de întrecere puternici în meciuri amicale, precum ARO Câmpulung (11 februarie), FC Pucioasa (18 februarie) și FC Voluntari 2 (25 februarie). În plus, echipa lui Marius Rotaru va merge într-un minicantonament de patru zile la Căprioara. Sunt și câteva plecări de la Gura Șuții. Ajuns la final de contract, Ionuț Enache (7 goluri marcate în turul campionatului) este în discuții avansate cu Roberto Ziduri, alături de care s-a și antrenat în acest an.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)