Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
28.02.2024 00:14
La Voinești,
Stația Antigrindină a intrat în cel de-al 6-lea an de așteptare!
![Stația Antigrindină a intrat în cel de-al 6-lea an de așteptare!](./upload/images/1/art_240228_ PRIMARIA VOINESTI.jpeg.jpg)
*„Dacă în decembrie vă spuneam că o aștept de 5 ani, acum o aștept de 6 ani. Noi am predat amplasamentul, am eliberat certificatul de urbanism” , a declarat primarul comunei Voinești, Sandu Gabriel Dănuț
Stația Antigrindină se lasă așteptată la Voinești! Aceasta ar urma să-i protejeze pe pomicultorii de pe Valea Dâmboviței de furia naturii, pentru că, de foarte multe ori, grindina i-a lăsat pe oameni fără recolte. Primarul de la Voinești, Sandu Gabriel Dănuț, ne-a declarat că autoritățile locale și-au îndeplinit toate obligațiile impuse de realizarea acestui obiectiv și că nu mai au altceva de făcut decât... să aștepte.
„Stația Antigrindină o aștept de 6 ani. Dacă în decembrie vă spuneam că o aștept de 5 ani, acum o aștept de 6 ani. Noi am predat amplasamentul, am eliberat certificatul de urbanism. Stația Antigrindină se va realiza prin Ministerul Agriculturii, dar o așteptăm. Așa suntem învățați, să așteptăm. Nu utile, sunt absolut necesare aceste stații antigrindină”, a declarat primarul comunei Voinești, Sandu Gabriel Dănuț.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Peste 2200 de persoane și-au găsit un loc de muncă„Vaccinul, soluția cheie contra pestei porcine africane”
Aproape 400 de locuri de muncă vacante
Deficit de personal în Jandarmerie
Sf. Prooroc Ilie Tesviteanul
Evidența bolnavilor cronici, în vizorul Ministerului Apărării
Zero focare active de pestă porcină africană
Numărul urgențelor crește odată cu temperatura
Controale ITM privind protecția contra caniculei
„Sanitas la înălțime” promovează și un stil de viață sănătos
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)