Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
29.02.2024 00:20
În municipiul Târgoviște,
Reabilitarea infrastructurii rutiere continuă să avanseze
![Reabilitarea infrastructurii rutiere continuă să avanseze](./upload/images/1/art_240229_Daniel Cristian Stan 1.jpeg.jpg)
*Primarul Daniel Cristian Stan a precizat că în această perioadă se mai desfășoară lucrări în cartierul Prepeleac și Bulevardul Independenței, anunțând că se află pregătire detaliile tehnice pentru reabilitarea a altor 25 de străzi din municipiu
Ștefan Khalil
Conducerea Primăriei municipiului Târgoviște a efectuat o vizită de lucru pe șantierul dedicat reabilitării străzilor "Mihai Popescu" și "Ana Ipătescu". Primarul Daniel Cristian Stan, însoțit de viceprimarii Monica Ilie și Cătălin Rădulescu, au inspectat progresul lucrărilor. Proiectul cuprinzător de reabilitare și modernizare a infrastructurii rutiere este în plină desfășurare în mai multe zone din Târgoviște. Primarul Daniel Cristian Stan a precizat că în această perioadă se mai desfășoară lucrări în cartierul Prepeleac și Bulevardul Independenței, anunțând că se află pregătire detaliile tehnice pentru reabilitarea a altor 25 de străzi din municipiu.
„Profităm de vremea bună și să reușim să parcurgem cât mai mult dintr-un amplu proiect de modernizare a străzilor și a trotuarelor din municipiul Târgoviște, proiecte care vor continua până la finalul anului și cred că reușim să atingem în mare parte obiectivele pe care le-am stabilit, cu precizarea că avem în lucru, în faza de pregătire a detaliilor tehnice proiecte pentru încă aproximativ 25 de străzi din Târgoviște. Este adevărat, străzi mai mici, dar care necesită intervenția administrației publice locale târgoviștene”, a declarat primarul municipiului Târgoviște, Daniel Cristian Stan.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)