Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
29.02.2024 00:18
Organizația PSD Dâmbovița și-a stabilit target-ul pentru locale și parlamentare
Primar de la PSD în cel puțin 5 localități PNL
![Primar de la PSD în cel puțin 5 localități PNL](./upload/images/1/art_240229_PSD CORNEL STEFAN 280224.jpeg.jpg)
*Corneliu Ștefan, președintele PSD Dâmbovița, este ferm convins că social democrații vor câștiga cel puțin un oraș și 5 localități în plus, față de ceea ce au în prezent, la alegerile locale, iar la parlamentare 6 mandate, din 10, vor merge la Partidul Social Democrat
Violeta Stanciu
Președintele PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan nu crede că partidul său va pierde voturi la alegerile care urmează să aibă loc în cursul acestui an, în urma alianței cu liberali, a comasării alegerilor și a listelor comune PSD-PNL la europarlamentare! Ba dimpotrivă, liderul PSD Dâmbovița este ferm convins că social democrații vor face o figură frumoasă și vor câștiga cel puțin un oraș și 5 localități în plus, față de ceea ce au în prezent, la alegerile locale, iar la parlamentare 6 mandate, din 10, vor merge la Partidul Social Democrat.
„Din punct de vedere al Organizației PSD Dâmbovița suntem pregătiți pentru alegeri în toate cele 89 de localități. Pe 9 iunie 2024, în afara localităților pe care le avem astăzi conduse de colegi din PSD, vom avea localități pe care le vom câștiga. Cel puțin un oraș, ca să o lămurim foarte clar, și bineînțeles minim 5 localități, care astăzi sunt conduse de primari din partea Partidului Național Liberal, vor avea primar de la PSD pe 9 iunie 2024. Noi, la Dâmbovița, PSD suntem pregătiți și pentru alegerile parlamentare și vom lua cel puțin un mandat în plus față de ce avem astăzi. Pe scorul pe care o să-l obținem la alegerile locale și pe toate evaluările pe care le avem în interiorul Organizației PSD Dâmbovița noi pentru alegerile parlamentare ne-am propus să luăm 6 mandate, din 10, pentru Partidul Social Democrat”, a declarat președintele PSD Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)