Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
17.03.2023 00:19
Proiect european aprobat în Consiliul Local Municipal:
Peste 35 milioane lei pentru învățământul târgoviștean
![Peste 35 milioane lei pentru învățământul târgoviștean](./upload/images/1/art_230317_proiect european TGV 1.png.jpg)
*Prin acest nou proiect se asigură dotarea și echiparea a 31 de unități de învățământ din municipiul Târgoviște
Primarul Daniel Cristian Stan i-a convocat de îndată pe aleșii locali pentru ședința extraordinară CLM Târgoviște. Pe ordinea de zi a fost și proiectul „Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățamânt preuniversitar și a unităților conexe din municipiul Târgoviște”, prin care se asigură dotarea și echiparea a 31 de unități de învățământ din municipiul Târgoviște.
Astfel, vor fi dotate: 18 laboratoare de informatică, integral; 536 de săli de clasă, cu echipamente digitale; 442 de săli de clasă, cu mobilier și materiale didactice; 16 laboratoare de științe (fizică, chimie, biologie/ multidisciplinare), cu mobilier și materiale didactice, precum și cu echipamente digitale; 67 de cabinete pe discipline, cabinete de asistență psihopedagogică și săli de sport, cu mobilier, materiale sportive și echipamente digitale; 6 ateliere de practică, cu materiale și echipamente de specialitate, inclusiv pe componenta digitală, în conformitate cu precizările din Standardele de pregătire profesională în vigoare, asociate calificărilor profesionale școlarizate. Proiectul a fost aprobat de consilierii prezenți în unanimitate de voturi.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)