Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
20.09.2023 00:08
Karate Goju Ryu
Pe podium la Campionatul European
* Valentin Cîrlan, Andreea Geana, Alexandru Munteanu și Ștefania Huiu au obținut medalia de argint în Belgia, la Liege
Sportivii de la CS Târgoviște au avut o participare cu succes la ediția din acest an a Campionatului European de Karate Goju Ryu, desfășurat în Belgia, în perioada 15-16 septembrie. Karateka clubului târgoviștean au reprezentat cu fruntea sus România la competiția continentală. La capătul unor evoluții foarte bune, sportivii antrenați de Ionuț și Vasile Munteanu au obținut patru medalii, atât la seniori, U21, cât și la juniori. La seniori, Valentin Cîrlan a intrat în posesia medaliei de bronz, după o prestație pe măsură la concursul de kumite, categoria 60 de kilograme. Locul 3 obținut la Liege este unul dintre cele mai importante rezultate atinse de sportivul nostru în carieră.
4 medalii de argint
Cu o medalie de argint de la Campionatul European a revenit acasă Andreea Geana, la U21. Talentata sportivă a urcat pe podium la kumite, în limitele categoriei 50 kg. În schimb, la juniori, medalii de bronz au obținut Alexandru Munteanu și Ștefania Huiu. În concursul de kumite, Alexandru a intrat în posesia medaliei la categoria 61 kg, iar Ștefania la 59 de kilograme. Practic, toți cei patru sportivi de la CS Târgoviște care și-au câștigat dreptul de a participa la Campionatul European de Karate Goju Ryu din Belgia au urcat pe podiumul de premiere.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.