Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
26.02.2024 00:19
Pentru îmbunătățirea peisajului urban,
Mai mult de 1000 de arbori, gata de plantare în Târgoviște
![Mai mult de 1000 de arbori, gata de plantare în Târgoviște](./upload/images/1/art_240226_Arbori TGV.png.jpg)
*Potrivit declarațiilor primarului Daniel Cristian Stan, această operațiune este parte a angajamentului ferm al administrației locale de a crea un mediu urban mai sănătos și mai plăcut pentru locuitorii Târgoviștei
Într-un efort continuu de a îmbunătăți calitatea mediului, municipiul Târgoviște demarează o nouă etapă a campaniei sale de plantare a arborilor. Peste 1000 de arbori au fost pregătiți pentru a fi plantați în diverse zone ale orașului în această perioadă.
Potrivit declarațiilor primarului Târgoviștei, Daniel Cristian Stan, această operațiune este parte a angajamentului ferm al administrației locale de a crea un mediu urban mai sănătos și mai plăcut pentru locuitorii săi. „Indiferent că vorbim de cartiere, parcuri sau de aliniamentele stradale, suntem prezenți la datorie!” a subliniat primarul.
Efortul de plantare a arborilor este coordonat de conducerea Primăriei Târgoviște, care monitorizează îndeaproape fiecare etapă a procesului pentru a se asigura că aceasta este realizată cu succes și că fiecare copac contribuie la îmbunătățirea peisajului urban și a calității aerului.
În plus, această inițiativă nu doar încurajează frumusețea estetică a orașului, ci și contribuie la conservarea biodiversității locale și la crearea unui habitat mai prietenos pentru flora și fauna sălbatică. Rezidenții sunt încurajați să se implice în această campanie de plantare a arborilor și să sprijine eforturile administrației locale pentru a transforma Târgoviște într-un oraș mai verde și mai sustenabil pentru generațiile viitoare.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)