Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
28.02.2024 00:11
Târgoviștenii au adus un atacant croat
Ivan Pesic, ultimul transfer al Chindiei
![Ivan Pesic, ultimul transfer al Chindiei](./upload/images/1/art_240228_pesic.jpeg.jpg)
* Acesta a mai bifat în carieră cluburi precum Dinamo București, FC Voluntari, Dinamo Minsk, Hajduk Split, Vorskla Poltava, Shakhter Karaganda, HNK Zadar și RNK Split
Chindia Târgoviște a anunțat ultimul transfer, chiar înaintea jocului cu Metaloglobus București (0-0), primul oficial din noul an. Sub comanda italianului Diego Longo a ajuns atacantul croat Ivan Pesic (31 de ani), care a mai evoluat în România pentru Dinamo București și FC Voluntari. Acesta a mai bifat în carieră cluburi precum Dinamo Minsk, Hajduk Split, Vorskla Poltava, Shakhter Karaganda, HNK Zadar și RNK Split. Altfel, președintele Chindiei a organizat o întâlnire împreună cu vicepreședintele Nicu Croitoru și cu antrenorii de la Academie, în care au discutat și dezbătut obiectivele, problemele și planul de dezvoltare.
„Suntem conștienți că viitorul fotbalului și al clubului Chindia Târgoviște depinde în mare măsură de dezvoltarea academiei și de investițiile făcute în tinerii noștri. Vom continua să lucrăm împreună pentru a asigura o creștere solidă și sustenabilă a acestei componente fundamentale a clubului nostru”, a fost mesajul transmis de club.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)