Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
14.03.2023 00:11
LNBF. CSM Târgoviște - CSM CSU Constanța 62-85
Înfrângere dură la baschet
![Înfrângere dură la baschet](./upload/images/1/art_230314_baschet.jpeg.jpg)
* Formația pregătită de Cătălin Tănase ocupă ultimul loc în LNBF, cu 21 de puncte, iar în următoarea etapă va evolua în deplasare, cu Universitatea Cluj
În ultima rundă din Liga Națională de Baschet Feminin, echipa Clubului Sportiv Municipal Târgoviște a jucat pe teren propriu, în arena „Ioan Valerian”, cu CSM CSU Constanța. Meciul se anunța unul dificil, ținând cont că echipa oaspete era o formație cu un parcurs bun în această stagiune, iar acest lucru s-a reflectat perfect pe teren. Formația din Constanța a început mai bine jocul, câștigând primul sfert cu 28-20, pentru ca în al doilea să se impună tot la o diferență de 8 puncte, 20-12.
Sfertul trei a fost ceva mai echilibrat, însă tot formația oaspete s-a impus, 19-15, scenariul repetându-se și în ultimul act al jocului, în care CSM Constanța a triumfat cu 18-15. Cea mai bună marcatoare a fost Ana Ivan, de la CSM Târgoviște, cu 19 puncte, în timp ce de la CSM Constanța cele mai multe puncte, 15, au fost reușite de Evelina Petrof, fostă jucătoare a echipei târgoviștene. Formația pregătită de Cătălin Tănase ocupă ultimul loc în LNBF, cu 21 de puncte, iar în următoarea etapă va evolua în deplasare, cu Universitatea Cluj, ocupanta locului 7.
CSM Târgoviște - CSM CSU Constanța 62-85 (20-28; 12-20; 15-19; 15-18)
Târgoviște: Dobă (14), Chivu (9), Badi (4), Dumitru (7), Stoenescu (9), Ivan (19). Antrenor: Cătălin Tănase.
Constanța: Dzombeta (3), Petrof (15), B. Fota (8), Manea (6), D. Fota (9), Ardelean (4), Hayes (5), Podar (4), Cucu (7), Tobin (10), Croitoru (7), Vitulova (7). Antrenor: Tatiana Gallova.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)