Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
02.08.2022 00:12
La Muzeul de Artă din Târgoviște, de astăzi,
Expoziția de pictură „Apartenențe”
Consiliul Județean Dâmbovița, prin Complexul Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște, vă invită să vizitați, începând cu data de 2 august 2022, expoziția de pictură „Apartenențe” a tinerei artiste maria magdalena alecu, care va fi deschisă oficial la ora16:00, la parterul muzeului de artă din târgoviște.
Evenimentul face parte din proiectul „Tineri artiști dâmbovițeni”, aflat în acest an la cea de-a doua ediție, proiect ce a debutat în 2021 cu expoziția artistei Barbara Brigita Popa.
Proiectul urmărește să aducă în atenția iubitorilor de artă, după cum indică și titlul, tineri artiști din județul nostru aflați la început de drum, sprijinindu-i în promovarea pe meleagurile natale a creațiilor lor, prin intermediul expozițiilor organizate în cadrul Muzeului de Artă din Târgoviște.
Expoziția „Apartenențe” prezintă creațiile din acest an ale artistei Maria Alecu, fostă absolventă a Liceului de Arte „Bălașa Doamna” din Târgoviște și a Universității de Arte din București. Vizitatorul poate descoperi în această expoziție de pictură o parte din universul, sufletul, dar și rădăcinile tinerei artiste, care este prezentă pentru întâia dată într-o expoziție personală la Muzeul de Artă din Târgoviște.
Vă invităm să vizitați, în perioada 2 august – 25 septembrie 2022, expoziția „Apartenențe” a artistei Maria ALECU, găzduită la parterul Muzeului de Artă - Târgoviște, Calea Domnească 185 - de marți până duminică, în intervalul orar 9:00 – 17:00.
Compartimentul Imagine, Relații Externe, Consiliul Județean Dâmbovița
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Vindecarea celor doi demonizați din ținutul GadareiAstăzi are loc Examenul Național pentru Definitivare
Licee dâmbovițene, rezultate de top la Evaluarea Națională
Școli din Dâmbovița, în Competiția Națională „Școală Europeană”
Școli din Dâmbovița, în Competiția Națională „Școală Europeană”
674 de candidați au susținut proba scrisă la titularizare
Admiterea la liceu 2024
Începe examenul de titularizare
Promovabilitatea la Bacalaureat a crescut: 78,9%
Despre grijile vieții
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)