Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
23.05.2023 00:12
În perioadele 22 - 26 mai 2023 și 6 - 9 iunie 2023,
CJD, în Programul pentru școli al României
![CJD, în Programul pentru școli al României](./upload/images/1/art_230523_elevi.jpg)
În perioadele 22 - 26 mai 2023 și 6 - 9 iunie 2023, Consiliul Județean Dâmbovița, cu sprijinul Inspectoratului Școlar Județean Dâmbovița, va desfășura, în 15 de unități de învățământ primar din județul nostru, activități educative ce urmăresc ca elevii să conștientizeze importanța unei alimentații sănătoase, bazate pe consumul de fructe și legume proaspete, lapte și produse lactate.
Acțiunile se vor derula în cadrul Programului pentru școli al României, finanțat prin Fondul European de Garantare Agricolă, pentru anul școlar 2022-2023. Fiecare elev participant va primi atât un pachet de rechizite, cât și fructe și produse lactate pentru realizarea etapei practice a acțiunilor. Produsele vor fi achiziționate de către Consiliul Județean Dâmbovița și vor fi livrate unităților de învățământ.
În perioada 22 - 26 mai 2023, în 11 unități școlare din județul Dâmbovița, și anume: Școala Gimnazială Cojasca, Școala Primară Iazu, Liceul Tehnologic Cojasca, Școala Gimnazială Bilciurești, Școala Gimnazială Pitaru, Școala Gimnazială Potlogi, Școala Gimnazială Românești Potlogi, Școala Primară Vlăsceni Potlogi, Școala Gimnazială Pictor Nicolae Grigorescu - Titu, Școala Gimnazială Titu Târg și Școala Gimnazială Braniștea se va organiza concursul „Carnavalul fructelor”, la care vor participa 1.929 elevi din clasele primare.
În perioada 6 - 9 iunie 2023, în 4 unități școlare, și anume Școala Gimnazială Coresi Târgoviște, Școala Gimnazială I. Al. B. Voinești Târgoviște, Școala Gimnazială Vasile Cârlova Târgoviște și Școala Gimnazială Matei Basarab Târgoviște, se va organiza concursul „Noroc cu laptele”, la care vor participa 2.016 elevi.
Compartimentul Imagine, Relații Externe, Consiliul Județean Dâmbovița
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Vindecarea celor doi demonizați din ținutul GadareiAstăzi are loc Examenul Național pentru Definitivare
Licee dâmbovițene, rezultate de top la Evaluarea Națională
Școli din Dâmbovița, în Competiția Națională „Școală Europeană”
Școli din Dâmbovița, în Competiția Națională „Școală Europeană”
674 de candidați au susținut proba scrisă la titularizare
Admiterea la liceu 2024
Începe examenul de titularizare
Promovabilitatea la Bacalaureat a crescut: 78,9%
Despre grijile vieții
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)