Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
01.03.2024 00:08
Mâine, de la ora 11.00
Chindia joacă la Dej
![Chindia joacă la Dej](./upload/images/1/art_240301_dej.jpeg.jpg)
* De menționat și faptul că Unirea este antrenată de Dragoș Militaru, tehnicianul care a început sezonul pe banca Chindiei
În etapa cu numărul 17 din această ediție a ligii secunde, Chindia Târgoviște este programată să joace în deplasare, pe stadionul Municipal din Dej, împotriva formației locale, Unirea. Meciul se va juca mâine, de la ora 11.00 și nu va fi transmis în direct de către deținătorii drepturilor de televizare ale partidelor din Liga a 2-a. Prețul unui bilet la meciul dintre Unirea Dej și Chindia Târgoviște este de 20 de lei.
Chindia, obligată să câștige
În primul meci oficial din 2024, Chindia Târgoviște a remizat pe teren propriu, 0-0 cu Metaloglobus București. În schimb, Unirea Dej a obținut o victorie importantă, în deplasare, 1-0 cu CS Tunari. În acest moment, formația târgovișteană este pe locul 11, cu 22 de puncte, în timp ce Unirea Dej este pe locul 17, cu 13 puncte. Cele două formații au obiective diferite, Chindia încearcă să prindă play-off-ul, pentru ca ulterior să lupte pentru promovare, în timp ce formația din Dej își dorește să evite retrogradarea.
De menționat și faptul că Unirea este antrenată de Dragoș Militaru, tehnicianul care a început sezonul pe banca Chindiei, acesta fiind demis, deși nu a înregistrat vreun eșec în mandatul de la Târgoviște. Ambele formații au nevoie de puncte, astfel că meciul se anunță unul extrem de interesant.
Meciuri interesante
În această rundă mai sunt programate partidele: Gloria Buzău - Corvinul Hunedoara, Metaloglobus București - Concordia Chiajna, CSM Alexandria - CS Tunari, CSM Slatina – CSM Reșița, FC Argeș - Progresul Spartac, Ceahlăul Piatra Neamț - CSC Dumbrăvița, Unirea Slobozia - Csikszereda Miercurea Ciuc, CSC Șelimbăr - CS Mioveni și CSA Steaua - Viitorul Pandurii Târgu Jiu.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)