Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
26.02.2024 00:13
Președintele PNL Dâmbovița, Virgil Guran, îngrozit de ideea listei comune la parlamentare cu social democrații
„Eu sper să nu avem liste comune și la parlamentare cu PSD”
*„S-ar putea întâmpla următorul lucru? Împreună să scoatem sub 50% și să ne trezim la o alianță SOS, AUR, USR și atunci să vedem ce bine va fi în România și câtă liniște, diplomație, recunoaștere, coerență și ce viziune extraordinară va fi pentru România”
Președintele PNL Dâmbovița, senatorul Virgil Guran este împotriva listelor comune cu PSD, partenerii de de guvernare și coaliție, la alegerile parlamentare! Dacă în cazul alegerilor europarlamentare, liderul PNL Dâmbovița înțelege necesitatea listei comune, în cazul parlamentarelor consideră ideea total inoportună și fără sens.
„Eu sper să nu avem liste comune și la parlamentare cu PSD. Eu sper că nu și din următorul motiv... Nu vom scoate peste 50% împreună la parlamentare și atunci va exista marele pericol și trebuie să ne ducă mintea să mergem separat și după aceea să faci alianță cu cine crezi ca să poți să ții țara în echilibru. Dacă nu, s-ar putea întâmpla următorul lucru? Împreună să scoatem sub 50% și să ne trezim la o alianță SOS, AUR, USR și atunci să vedem ce bine va fi în România și câtă liniște, diplomație, recunoaștere, coerență și ce viziune extraordinară va fi pentru România. Cred că vom avea atâta minte încât să nu facem liste comune la parlamentare”, a declarat președintele PNL Dâmbovița, senatorul Virgil Guran.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Modernizarea intrării în Târgoviște dinspre PriseacaSubprefectul Marian Tănase, avertisment sever pentru directorul ANIF Dâmbovița
Corneliu Ștefan, vicepreședinte pentru Regiunea Sud la Congresul PSD
Recalcularea pensiilor, gata până la 1 septembrie 2024
Primul Centru de colectare a deșeurilor prin aport voluntar, în faza de construcție
Continuitate și parteneriate solide în pregătirea alegerilor din 2024
Planurile PSD pentru alegerile din toamnă
PSD Dâmbovița îl susține pe Marcel Ciolacu pentru funcția de președinte al PSD
Lucrările la DN 7 Bâldana - Titu, în plină turație
Centura pentru Pucioasa și Fieni, aprobată de Guvern
Editorial
Alegerile primare europene și dezbaterile Spitzenkandidat în 2024 (II)
DAN LUCA
În primăvara lui 2024, înainte de alegerile europene din iunie, au fost 3 dezbateri oficiale, clasificate ca Spitzenkandidat.
Orașul Maastricht a fost și de data aceasta locul primei dezbateri Spitzenkandidaten înainte de alegerile pentru Parlamentul European. După 2014 și 2019, ziua de 29 aprilie 2024 a fost aleasă pentru a reuni ofertele... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.