Meci amical. SCM Pitești - Chindia Târgoviște 1-1 (0-1)

A A

Primul rezultat de egalitate din amicale

Chindia Târgoviște a remizat în amicalul cu SCM Pitești

❚ Jocul din confruntarea cu argeșenii nu l-a mulțumit pe antrenorul Nicu Croitoru, care a mărturisit că echipa sa nu a avut atitudinea care trebuie ❚ După ce a deschis scorul în prima repriză, din penalty, formația târgovișteană a fost egalată în ultimele secvențe ale meciului

LIVIU DOBRE

Chindia Târgoviște a remizat în meciul amical disputat ieri, cu SCM Pitești, pe terenul sintetic de la Bradu. S-a terminat 1-1, după ce formația antrenată de Nicu Croitoru a deschis scorul în minutul 20 din penalty, prin Georgian Honciu, golgeterul din amicale. Argeșenii au reușit să restabilească egalitatea în ultimele secvențe ale jocului, în minutul 89, prin Deaconescu. Chindia rămâne astfel neînvinsă în jocurile de verificare, în primele trei înregistrând victorii cu Flacăra Moreni (2-0), CS Mioveni (2-1) și CS Balotești (1-0). Nicu Croitoru s-a arătat destul de dezamăgit de jocul prestat de echipa sa în disputa cu SCM Pitești. „N-a fost un meci prea reușit, poate cel mai slab din acest stagiu de pregătire. Sperăm că a fost decât un accident. N-am avut atitudinea care trebuie, nu ne-am angajat la efort așa cum trebuie, am acceptat dominarea adversarului, mai ales în repriza a doua. N-am reușit să îndeplinim anumite obiective pe care le-am avut vizavi de joc”, a mărturisit antrenorul Chindiei. Nicu Croitoru a apelat la o formulă de joc cu: Aioani - C. Dinu, Vătavu, Ispas, Dumitrașcu - Nisipeanu, Honciu, L. Mihai, Bloțu - Neguț și Cherchez, intrând pe parcurs Căbuz, Meilă, Pătru, Martac, Ioniță, Șerban, Parghel și Pencea.