Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
08.02.2024 00:11
Perioadă plină
CSȘ Târgoviște, participări la multe competiții
![CSȘ Târgoviște, participări la multe competiții](./upload/images/1/art_240208_css.jpeg.jpg)
* În Campionatul Național de Junioare 3 la Handbal Feminin, echipa pregătită de Adrian Apostol a învins GȘIP Moreni (30-11)
Prima etapă din Campionatele Naționale U16 și U18 la Atletism a avut loc în perioada 3-4 februarie, la București. Printre sportivii care au luat startul în această competiție s-au regăsit și reprezentanți ai Clubului Sportiv Școlar Târgoviște, sub îndrumarea profesorului Marius Bădiceanu. La U16 s-au înregistrat următoarele rezultate: Rareș Molac - loc 5 - 1500m & loc VII - 800m; Adrian Știr - loc VII - 1500m & loc X - 800m; Sara Dinu - loc XIV - 200m & loc XVIII - 400m; Sânziana Matei - loc IX - 3000m; Maria Ionescu - loc XIV - 800m și Ana Hareu - loc X -3 000m. La U18 clubul târgoviștean a fost reprezentat de Alexandra Rîmbu- loc X - 200m & loc XI - 400m și Abian Bătăiosu - loc XXV - 400m.
Meciuri tari la sporturile de echipă
În cadrul Turneului 4 al Grupei 5 din Campionatul Național de Baschet Masculin U14, echipa târgovișteană, pregătită de Andreea Păun, a pierdut meciurile disputate cu CSM Oradea (62-72); Wildcats Baia Mare (47-73) și FC Argeș (55-58). Lucrurile au arătat mai bine în Campionatul Național de Cadete U17 la Volei Feminin, acolo unde CSȘ Târgovișt (antrenor Ion Atanasiu), a învins CSM Timișoara (3-0) și CSȘ Baia Mare (3-0).
În Campionatul Național de Junioare 3 la Handbal Feminin, echipa pregătită de Adrian Apostol a învins GȘIP Moreni (30-11), dar a pierdut cu ACS Birtalan (25-36). În Campionatul Național de Juniori 2 la Handbal Masculin, echipa pregătită de Otilia Oprea a pierdut cu CSO Tricolorul Breaza (37-47), dar în Campionatul Național de Juniori 3 la Handbal Masculin, echipa târgovișteană, sub conducerea lui Dionis Oprea, a învins Academia Junior Ploiești A (37-24).
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)