Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginã (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
09.07.2015 12:15
S-au bãtut cu Boom Shaka Laka sau 69ers
AllStar Târgoviºte, locul 3 la Sport Arena Stretball
![AllStar Târgoviºte, locul 3 la Sport Arena Stretball](./upload/images/1/art_150709_streetball0907.jpg)
Podium pentru târgoviºtence la Sport Arena Stretball, un campionat de baschet 3X3
❚ Echipa formatã din Georgiana Miloiu, Andreea Vasilache ºi Samira Stan s-a descurcat bine la turneul de baschet 3x3 desfãºurat la Bãneasa Shopping City, la categoria sub 18 ani ❚ Pe perioada turneului, atmosfera în pauza meciurilor a fost întreþinutã de majoretele de la Dracula’s Girls Târgoviºte
LIVIU DOBRE
Sãptãmâna trecutã, în parcarea Bãneasa Shopping City, a avut loc cel de-al doilea turneu din campionatul de baschet 3×3 Sport Arena Streetball, la care au participat 650 de baschetbali ºti ºi baschetbaliste de toate vârstele, fiind prezenþi ºi aproximativ 2.000 de spectatori de-a lungul a trei zile de competiþie. Echipa AllStar Târgoviºte, formatã din Georgiana Miloiu, Andreea Vasilache ºi Samira Stan, a avut o prestaþie bunã la aceastã competiþie, clasându-se pe locul 3 la categoria sub 18 ani. Târgoviºtencele s-au clasat pe poziþia secundã în grupa a 2-a, din care au mai fãcut parte Marduk ºi Boom Shaka Iaka.
Au pierdut meciul cu Marduk ºi s-au impus în faþa fetelor de la Boom Shaka Iaka, pentru ca apoi, în semifinale, sã fie învinse de Lynx2, echipã care avea sã câºtige trofeul categoriei. În finala micã, AllStar Târgoviºte a câºtigat confruntarea cu 69ers, reuºind sã ocupe cea de-a treia treaptã a podiumului. În clasamentul de anul trecut al campionatului de baschet 3x3, AllStar Târgoviºte s-a aflat pe primul loc la categoria sub 18 ani.
Atmosferã fãcutã de majoretele din Târgoviºte
Majoretele de la Dracula’s Girls Târgoviºte, vicecampioane europene la aceastã disciplinã, au încins atmosfera în pauzele dintre meciuri sau înaintea show-urilor slovenilor de la Dunking Devils, care sunt unii dintre cei mai buni dunkeri de pe continentul european. Campionatul Sport Arena Streetball este organizat cu Sprijinul Direcþiei pentru Sport ºi Tineret a Municipiului Bucureºti ºi susþinut de Raiffeisen Bank, Gatorade ºi Fundaþia Make a Wish România, partener principal al acestui al doilea turneu fiind Bãneasa Shopping City.
Comentarii
sau
Adaugã comentariul tãu daca nu ai cont facebook
Din aceeaºi categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, dupã despãrțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacãra a început pregãtirile pentru noua stagiune
Sã fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanþa identificãrii candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umanã este capitalã în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piațã este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identificã o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operaționalã dicteazã regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însã de a discuta cele mai... [citeºte tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)