Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
31.03.2023 00:17
La Găești, Pucioasa, Malu cu Flori, Brănești și Glodeni, Poliția la școală
Poliția la școală
În perioada 27-28 martie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cei din cadrul Biroului Siguranță Școlară, cei de la Secția nr. 5 Poliție Rurală Voinești și din cadrul Poliției Orașului Pucioasa au fost prezenți printre elevii de la Școala Gimnazială „Șerban Cioculescu” Găești, Școala Gimnazială Malu cu Flori, Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Pucioasa, Școala Gimnazială Brănești și Grădinița nr. 2 Glodeni, unde au organizat mai multe activități informativ-preventive.
În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au discutat cu cei mici despre faptele de violență fizică și psihică, identificarea unor modalități eficiente pentru gestionarea emoțiilor negative și a conflictelor, prevenirea unor evenimente cu consecințe grave, a delincvenței juvenile, precum și despre siguranța în mediul online.
Totodată, polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, la invitația Centrului Român de Politici Europene, au participat la o activitate interactivă împreună cu elevii Liceului de Arte „Bălașa Doamna” din Târgoviște.
În cadrul întâlnirii au fost abordate subiecte referitoare la promovarea respectului pentru lege și democrație, cunoașterea drepturilor și libertăților civile, dar și despre riscurile asociate consumului de substanțe psihoactive.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.