Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
28.02.2024 00:09
În proba de aruncarea suliței
Elena Constantin, dublă medaliată cu bronz
![Elena Constantin, dublă medaliată cu bronz](./upload/images/1/art_240228_css.jpeg.jpg)
* Sportiva legitimată la CSȘ Târgoviște (antrenori Cornel Pătrășcan și Mihai Prodan) a terminat pe locul 4 la seniori
Elena Constantin a obținut două medalii de bronz în etapa finală a Campionatului Național de Aruncări Lungi, în proba de aruncarea suliței (U20 și U23). Sportiva legitimată la CSȘ Târgoviște (antrenori Cornel Pătrășcan și Mihai Prodan) a terminat pe locul 4 la seniori. În aceeași probă, Iuliana Constantin a venit pe locul 5 la U23 și pe locul 6 la seniori.
În weekend-ul trecut, a avut loc și Campionatul Național de Alergări la U16 și U18. Cel mai bun loc l-a realizat Rareș Molac (locul 4 – 800 m și locul 7 – 1500 m). Au mai concurat Alexandra Rîmbu, Adrian Știr, Sara Dinu, Sânziana Matei, Maria Ionescu și Ana Hareu. Toți aceștia se pregătesc sub comanda lui Nicolae Guțoiu și Marius Bădiceanu.
Calificare în faza finală la judo
Competiție au avut și judocanii Clubului Sportiv Școlar Târgoviște (antrenori Romel Mușa și Dragoș Gogu), care au obținut calificarea în Faza Finală atât la U14, cât și la U16. La handbal juniori 3 (antrenor Dionis Oprea), CSȘ Târgoviște a cedat categoric în deplasarea cu FC Buzău (45-16). La volei cadete U17, CSȘ (antrenor Ion Atanasiu) a pierdut pe terem propriu cu Bravol Brașov (3-1).
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)