20.09.2021 00:08

Pucioasa e lider în C5

* Condusă la pauză, după reușita lui Tanko Jolty, echipa lui Nicu Croitoru a revenit în partea secundă și s-a impus cu 2-1, goluri Alin Nisipeanu și Narcis Marina

FC Pucioasa își continuă parcursul bun la Liga a III-a, reușind o victorie importantă în fața unui adversar puternic, KSE Tg. Secuiesc. Condusă la pauză, după reușita lui Tanko Jolty (14), echipa lui Nicu Croitoru a revenit în partea secundă și s-a impus cu 2-1. Alin Nisipeanu (54) și Narcis Marina (84), ultimul din penalty, au marcat golurile un succes frumos, care duce formația din Pucioasa pe locul 1 în Seria C5, cu un meci mai puțin disputat.

Croitoru a folosit sâmbătă o formulă de start cu Ghițescu – Samoilă, Marina, Diță, Calofir, Simion, Țilică, Iamandache, Dragnea, Stoica, Nisipeanu. Rezerve au fost Budoiu – Enache, Tolea, Petre, Lungeanu și Ene. Pentru Pucioasa urmează două meciuri în deplasare, la Odorheiu Secuiesc, mâine, într-o restanță, și vineri la Sf. Gheorghe, cu Sepsi 2.