28.03.2024 00:12

Pas important spre semifinale

* Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Monika Krasteva, cu 24 de puncte reușite

Manșa tur a sferturilor de finală ale Diviziei A1 la volei feminin dintre CSM Târgoviște și Corona Brașov s-a disputat în Sala „Ioan Valerian” din Târgoviște la finalul săptămânii trecute. Meciul a fost dominat complet de fetele pregătite de Branko Gajic, care au obținut o victorie importantă în drumul spre semifinale.

CSM Târgoviște a pierdut primul set, 18-25, dar și-a revenit ulterior și s-a impus în următoarele trei părți ale jocului: 25-18, 25-13 și 25-20. Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Monika Krasteva, cu 24 de puncte reușite. Meciul retur va avea loc la Brașov, iar dacă va mai fi nevoie și de-al treilea joc între cele două echipe, acesta se va desfășura sâmbătă, 30 martie, la Târgoviște.

CSM Târgoviște - Corona Brașov 3-1 (18-25; 25-18; 25-13; 25-20)

Târgoviște: Motroc (1), Faleș (1), Urias (9), Krasteva (24), Barakova (4), Mayer (8), Pîrv (17), Koleva (6). Antrenor: Branko Gajic.

Brașov: Ariton (13), Duță (1), Gligoric (4), Belova (10), Aguero-Aguilera (11), Străchinescu (8), Bezhandolska (4), Vasilică (2). Antrenor: Ciprian Dărnescu.