23.04.2021 00:07

Cătălin Amuza, locul 4 la Naționalele de alergare montană

❚ „A fost o experiență nouă și frumoasă pentru mine. Felicitări învingătorilor! Experiența și perseverența șiau spus cuvântul”, a transmis atletul Clubului Sportiv Târgoviște

C.M.

La sfârșitul săptămânii trecute, s-a desfășurat la Vărbilă, în Prahova, cea de-a doua ediție a Campionatului Național de alergare montană Masters, concurs la care au luat parte peste 140 de sportivi din România. Atleții veterani au parcurs un traseu de 8.600 m, cu o diferență de nivel de 332 m (urcare – coborâre). La ediția din acest a competiției, Clubul Sportiv Târgoviște a fost reprezentat Cătălin Amuza (foto: al doilea din dreapta), sportiv ce s-a clasat în apropierea podiumului, pe locul 4, la categoria 40-45 de ani. „A fost o experiență nouă și frumoasă pentru mine. Felicitări învingătorilor! Experiența și perseverența și-au spus cuvântul”, a transmis sportivul clubului târgoviștean la finalul concursului. La categoria 40-45 de ani, câștigător a devenit Aurelian Zăgrean, de la Club Sportiv Municipal „Mica Romă” Blaj..