Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
06.06.2023 00:12
Bucurie mare
Gura Șuții a primit trofeul de campioană județeană

* Recolta a obținut cele mai multe victorii pe parcursul stagiunii, 26, a marcat cele mai multe goluri, 116, dar a avut și cea mai bună defensivă, cu doar 28 de goluri primite.
După un parcurs de excepție, Recolta Gura Șuții a reușit să cucerească trofeul de campioană județeană, primul din istoria formației antrenate de Marius Rotaru. Echipa care ne va reprezenta județul la barajul de promovare în Liga a 3-a s-a clasat pe primul loc cu 80 de puncte, la 12 lungimi distanță în fața principalei urmăritoare, Roberto Ziduri. Recolta a obținut cele mai multe victorii pe parcursul stagiunii, 26, a marcat cele mai multe goluri, 116, dar a avut și cea mai bună defensivă, cu doar 28 de goluri primite. Pentru echipa lui Rotaru urmează dubla de baraj cu echipa campioană din Dolj, acolo unde lupta se dă între Metropolitan Ișalnița și FC U Craiova 2.
„Mi-am văzut visul împlinit”
Primarul din Gura Șuții, Constantin Dinu, s-a declarat foarte fericit, după ce Recolta a pus mâna pe titlul de campioană județeană și a anunțat că următorul obiectiv este promovarea în Liga a 3-a.
„După patru-cinci ani am terminat pe primul loc, mi-am văzut visul împlinit. Un vis frumos, echipa de fotbal a localității noastre merita acest trofeu, pentru că a luptat cu ardoare tot campionatul, ca și în stagiunile precedente. Am reușit să fim pe primul loc, cu arbitraje corecte, mulțumitoare din punctul nostru de vedere. Datorită profesorului Rotaru, care a impus o disciplină și o tactică de joc în care nimeni nu s-a mai supărat că a ieșit, că a jucat mai puțin. Din punct de vedere administrativ, am încercat să ținem pasul, să fim cu totul la zi, pentru că nu se poate face performanță, fără ca jucătorii să fie plătiți. E o mare realizare pentru localitatea noastră, o mare împlinire sufletească pentru mine, pentru că sunt un fan al fotbalului. Eu am fost mereu adeptul unui fotbal cinstit și corect. Suporterii au fost alături de noi atât acasă, cât și în deplasări. Vrem să facem o figură frumoasă, să reprezentăm cu cinste județul Dâmbovița la baraj. Vrem să arătăm că județul nostru nu e mai prejos decât alte județe. Ne vom bate pentru a promova în Liga a 3-a. Încercăm, alături de câțiva sponsori, să închegăm bugetul dacă ne vom califica în Liga a 3-a”.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
A debutat Interliga DâmbovițaDublă criză la Chindia
Aninoasa și Cojasca au punctaj maxim la Liga a 5-a
Jocuri spectaculoase la Liga a 6-a
6 echipe cu același punctaj
Victorie pe Patrana
Au început lucrările la noul stadion
Roberto Ziduri rămâne lider la Liga a 4-a
Rezultat negativ
Eșec dur pentru morenari
Editorial
Universitatea „Valahia” la începutul celui de-al patrulea deceniu...

…este pregătită de a-și demonstra maturitatea. Înființată în 1992 de un grup de fondatori curajoși, înfruntând o seamă de piedici, unele găsind și sprijinul necesar în momentul de cumpănă, Universitatea „Valahia” și-a demonstrat viabilitatea, fiind pentru Târgoviște – și reiterez ce s-a mai spus de-a lungul timpului – ceea mai importantă și spectaculară realizare după revoluția din 1989, mai ales... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
