Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
14.09.2021 00:07
Meciuri multe la județ
Etapă plină la Onoare și Promoție
* În seriile de Liga a 5-a conduc în clasament Unirea Colibași, Gloria Bucșani și Flacăra Zăvoiu
* La Liga a 6-a au luat un start perfect Străjerii Târgoviște 2, Gloria Mănești și Luceafărul Poiana
Duminica trecută au fost programate meciurile din etapa cu numărul 3 la Liga a 5-a și Liga a 6-a. S-au jucat toate, semn că echipele și-au intrat în ritmul competiției. Vă prezentăm rezultatele înregistrate și scurte comentarii pe clasamentul fiecărei serii.
Liga 5. Seria Nord
ACS Gura Ocniței – Voința Adânca 5-2, Muscelul Văleni – Voința Tătărani 6-3, Comerțul Viișoara – Bradul Moroeni 0-1, Voința Săcuieni – Gloria Doicești 9-0, Pomicola Raciu – Unirea Colibași 1-4, Comunal Valea Lungă – Olimpicii Ulmi 4-2, Viitorul Ocnița – Voința Pietroșița 3-3. Luceafărul Dărmănești a stat.
Clasament: 1. Colibași 9p, 2. Gura Ocniței 7p, 3. Pietroșița 7p
Liga 5. Seria Sud
Viitorul Gheboaia – Unirea Nucet 6-2, Gloria Bucșani – Dentaș Tărtășești 3-2, Știința Finta – Victoria Văcărești 5-3, Unirea Slobozia Moară – Olimpia Mărcești 3-1, Viitorul Dobra – Flacăra Ghinești 3-3, Luceafărul Bolovani – Victoria Comișani 2-2. Vânătorul Rățoaia și Libertatea Urziceanca au stat.
Clasament: 1. G. Bucșani 9p, 2. Comișani 7p, 3. Urziceanca 6p
Liga 5. Seria Vest
Neajlovul Puntea de Greci – Sportul Mogoșani 5-0, Voința Ionești – Petrolul Răscăeți 2-1, Olimpia Morteni – AS Corbii Mari 3-2, Unirea Cobia – Viitorul Străoști 10-3, Viitorul Tomșani – Dinamo Odaia Turcului 1-3, Spicul Jugureni – Flacăra Zăvoiu 1-2, Săgeata Braniștea – Olimpia Picior de Munte (miercuri, ora 17.00). FC Potlogi a stat.
Clasament: 1. Zăvoiu 9p, 2. Odaia Turcului 9p, 3. Potlogi 6p
Liga 6. Seria Nord
Voința Valea Voievozilor – Unirea Ogrea 4-4, Gloria Mănești – Luceafărul Dărmănești 2 5-0, ACP Vulcana Băi – Sportul Vlădeni 1-2, Unirea Bucșani 2 – Viitorul Gorgota 4-0, Străjerii Târgoviște 2 – AS Malu cu Flori 5-1.
Clasament: 1. Străjerii 2 9p, 2. Mănești 9p, 3. Vlădeni 6p.
Liga 6. Seria Sud
Gloria Postârnacu – Publirex Ciocănești 4-2, Luceafărul Poiana – Urban Titu 2 3-2, Rapid Hagioaica – Universitatea Băleni 1-4. Viitorul Sălcioara și Viitorul Cojasca au stat.
Clasament: 1. Poiana 9p, 2. Postârnacu 6p, 3. Ciocănești 3p.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Pas important spre semifinaleCe provocare și-a ales Boriga!
Cezar Papoe câștigă Turneul ITF J60 din Antalya
CSȘ Târgoviște, implicat în multe competiții
Ne-a părăsit Nicolae Guțoiu
Înfrângere pe terenul liderului
Play-off-ul, interzis pentru echipele dâmbovițene
Victorie cu mari emoții
Decizii dure la Comisia de Disciplină și Etică
Titu pierde la Urziceanca
Editorial
Să nu ne uităm istoria
Când îți uiți istoria, ca popor, efectul este unul singur și tragic: ești exclus din istorie. Când, de bunăvoie, sau la ordinul venit de la un factor de putere dictatorial de peste fruntarii - de pildă de la tiranii inventatori ai globalizării neo-marxiste – îți uiți trecutul, mai ales lecțiile sale existențiale, este bine știut/și de știut că nu ai posibilitatea să-ți prevezi și, astfel, să-ți construiești viitorul.
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.