09.10.2019 00:08

Young Boys Târgoviște conduce Superliga de minifotbal

❚ Scorul rundei a fost realizat de campioana în exercițiu, 8-0 cu FC Ticăloșii, însă prima repriză a fost strânsă, cu numai un gol marcat

C.M.

Etapa a 2-a din Superliga Dâmbovița la minifotbal a propus foarte multe meciuri echilibrate și intens disputate. Scorul rundei a fost realizat de campioana în exercițiu Young Boys Târgoviște, 8-0 cu FC Ticăloșii, însă prima repriză a fost strânsă, cu numai un gol marcat. Young Boys s-a instalat în fruntea clasamentului, însă puternicele Tiv All Star și Mustang Forte au jucat un meci mai puțin. ● Micro 2 – SLPG Găești 2-4 Au marcat: V. Iancu 2 / V. Păun 2, A. Țuțuianu, I. Stoica ● Tiv All Star – FC Vulcana 4-2 Au marcat: E. Matei 2, V. Brătescu, A. Pantea / C. Aron 2 ● Hooligans Pub – Vikingii Târgoviște 1-2 Au marcat: B. Niță / E. Stănescu 2 ● Real Târgoviște – Spartan 4- 3 Au marcat: R. Gheorghe 2, V. Vlăsceanu 2 / A. Răduță, S. Sofia ● Young Boys – FC Ticăloșii 8-0 Au marcat: A. Rosciugă 3, C. Anton, A. Nedelea, C. Șerban, M. Penescu, D. Cernea. ● Mustang Forte – Mfc Kablutronik 3-2 Au marcat: E. Lungeanu, B. Enescu, A. Iordache / A. Iliescu, A. Bărboiu