20.09.2014 16:30

Vișina Nouă - Chindia 2-2. Final

Vișina Nouă - Chindia  2-2. Final

Începând cu ora 17.00, site-ul nostru va transmite în format "Live Text" meciul din etapa a 4-a a Ligii a III-a dintre CS Vișina Nouă și Chindia Târgoviște.

În câteva minute, avem echipele de start!

Stadion: Sportul (Vișina Nouă)

Vișina Nouă: Gălan - Căpraru, Plean, Neacșu, Rădulescu, Dumbravă, Glișcă, Badea, Stancu, Nica, Aria. Rezerve: Dragu - Oltea, Sîrbu, Obreja, Cojocaru, Blaga, Copilescu. Antrenor: Laurențiu Urâtu.

Chindia: Cristică - Pătru, Vătavu, Ispas, C. Dinu, Penescu, Voinea, Dobre, Anton, Cherchez, Popa. Rezerve: Chiș - Cernea, B. Dinu, Parghel, Săndulescu, Grigore, Roman. Antrenor: Nicu Croitoru.

Arbitri: Robert Avram (Pitești) - Marian Truță (Sireasca - Valcea), Ovidiu Dorobantu (Rm. Valcea).

Observatori FRF: Marian Ezaru, Bogdan Pancu (ambii Craiova).

Timpul este foarte bun pentru fotbal, gazonul se prezintă în condiții bune, iar în micuțele tribune ale stadionului din Vișina Nouă sunt la începutul meciului doar circa 30 de spectatori.

Chindia este egalată pentru a două oară în repriza a două, după ce a condus cu 2-0 în deplasare. Prima dată s-a întâmplat la Afumați.

Info: FCM Târgoviște a fost egalată de Sporting Roșiori în ultimul minut de prelungiri, gol marcat de Gheorghe (min. 90+3). Scor final: 1-1.

Final de meci

Min. 90+2 - Aria este înlocuit cu Cojocaru

Min. 90+1 - Cherchez centrează spre Anton, voleul acestuia lovește mâna unui adversar în careu, însă Avram lasă jocul să continue

Min. 90 - Oltea este eliminat, după ce primește două cartonașe galbene (68, 90)

Min. 88Voinea este aproape de gol, însă șutul său trece puțin pe lângă poartă

Min. 87 - 2-2Aria înscrie și de această dată de la punctul cu var

Min. 86 - Pe o semnalizare a asistentului, arbitrul Avram acordă penalty la un duel în careu Ispas - Badea

Min. 77 - Dobre este înlocuit cu Grigore

Min. 73 - 1-2Aria marchează de la punctul cu var

Min. 72 - Vătavu primește cartonaș galben

Min. 72 - Badea pătrunde în careu, Vătavu atacă imprundent și arbitrul acordă penalty

Min. 64 - Penescu este înlocuit cu Parghel

Min. 62 - Chindia solicită penalty la Cherchez, însă arbitrul nu acordă nimic

Min. 62 - Anton primește cartonaș galben pentru un atac întârziat

Min. 60 - Rădulescu este înlocuit cu Sîrbu

Min. 58C. Dinu șutează din afara careului, puțin peste poartă

Min. 52Cristică are o nouă intervenție bune, salvând de la colțul scurt șutul lui Aria

Min. 50 - Nica este inlocuit cu Oltea

A început repriza a doua

Finalul primei reprize

Min. 43 - Laurențiu Urâtu, antrenorul gazdelor, a fost trimis in tribună, după ce a protestat vehement la o decizie a arbitrului

Min. 40 - Nica primește cartonaș galben

Min. 33Ispas bâlbâie o minge la marginea careului, recuperează Stancu, numai că șutul său este respins de Cristică

Min. 32 - Badea primește cartonaș galben

Min. 26 - 0-2Anton execută excelent o lovitură de colț, Ispas se înalță frumos și înscrie cu capul, din 6 metri

Min. 19 - Ispas primește cartonaș galben

Min. 15Diagonală Pătru, Cherchez pătrunde pe stânga, centrează în fața porții, însă Popa ajunge târziu

Min. 10 - Badea trimite la colțul lung, însă Cristică are o intervenție salvatoare

Ziua a început perfect pentru Chindia, care a câștigat ambele meciuri la republicani, cu CS Balotești. Juniorii A s-au impus cu 2-1, iar juniorii B cu 3-0.

Info: FCM Târgoviște conduce cu 1-0 pe Sporting Roșiori în urma golului marcat de T. Calofir în minutul 8

Min. 3 - 0-1Popa contrează o degajare a lui Gălan, urmărește balonul și îl împinge în poarta goală