09.04.2019 00:08

Victorie scăpată printre degete

❚ Formația antrenată de Cosmin Lunescu a fost foarte aproape de obține toate cele trei puncte puse în joc, fiind însă egalată pe final de meci

LIVIU DOBRE

După Victoria frumoasă cu FC Voluntari 2, obținută la scor de neprezentare, FC Pucioasa nu a reușit să mai repete isprava și cu Sporting Roșiori, echipă aflată în zona roșie a clasamentului. Echipa de la poalele Patranei nu a obținut decât un punct în deplasarea de la Roșiori, scor 1-1, unde a scăpat victoria printer degete. FC Pucioasa a deschis scorul în minutul 38, prin Iamandache, și a reușit să își păstreze avantajul până în minutul 83, când Liviu Floricel a restabilit egalitatea pe tabelă, ruinând asfel speranțele formației dâmbovițene de a pleca acasă cu toate cele trei pucte puse în joc. Echipa anrenată de Cosmin Lunescu a acumulat 29 de puncte în clasament și se află în acest moment pe locul 8. În “intermediara” de astăzi, FC Pucioasa va juca pe teren propriu cu Turris Oltul Turnu Măgurele, liderul incontestabil al seriei. În confruntarea cu Sporting Roșiori, antrenorul Cosmin Lunescu a apelat la o formulă de joc cu: Agachi – Călin, I. Constantin, Marina, Diță – Nae (60 Grigorescu), Lungeanu, Calofir, Iamandache (84 Vlada) – Niculăescu (79 Dovleac), Lețu.