17.04.2015 12:32

Victorie mare pentru Flacăra

P.D.

Stadion: „Eugen Popescu 2”. Spectatori: 30. A marcat: Andrei Căciulă (1). Au arbitrat: Cătălin Poșchina și Costinel Neagu. Observator AJF Dâmbovița: Ioan Negoescu.

Chindia: Savu – Ion, Amuza, Chița, Lepădatu – Bîrlog, Bucuroiu – Căpraru, Costache. Rezerve: Tudor, Trică, Piron, Moraru, Fuiorea, Heașcă, Vlad, Delureanu. Antrenor: Remus Gâlmencea

Flacăra: Baciu – Hotescu, Porojan, Zamfira, Cărturoiu – Chițescu, Căciulă, Stan, Ilitia. Rezerve: S.Alberto, Vasile, Timpau, Tudose, Predescu, Mardare, Stan. Antrenor: Mircea Petrescu.

Dacă în meciul juniorilor C s-a consemnat remiză, Flacăra Moreni s-a impus la limită in meciurilor juniorilor D, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat chiar în primul minut de joc, Andrei Căciulă marcând după o acțiune personală. Deși ambele echipe au avut mai multe oportunități de a marca, scorul a rămas cel stabilit în primul minut de joc. Victoria de marți îi aduce în cont trei puncte importante pentru Flacăra, care o egalează la puncte pe Chindia, cele două echipe urmând să plece de la egalitate de puncte în play-off.