01.04.2024 00:08

Victorie la limită

* Echipa pregătită de Sică Bârdeș este lider în play-out-ul Seriei C4, cu 28 de puncte

În prima etapă din play-out-ul acestei ediții a Ligii a 3-a, FC Pucioasa a jucat pe teren propriu, pe stadionul „Dumitru Tică Popescu” împotriva formației prahovene CS Păulești, ocupanta ultimului loc din Seria C4. Cele două echipe s-au întâlnit și în ultima etapă a sezonului regulat, atunci când formația dâmbovițeană s-a impus în finalul jocului, 3-2, după ce a fost condusă la o diferență de două goluri după prima repriză, astfel meciul se anunța unul foarte interesant. Sică Bârdeș a început meciul cu: Ghițescu - Brătucu, Călin, Marina, Simion - Samoilă, Petre, Dragnea - Ioniță, Calofir, Enache, iar pe parcurs au mai intrat Bobea, Diță, Serafim și Croitoru.

Ioniță a marcat golul victoriei

Prima repriză a fost una echilibrată, însă echipa dâmbovițeană a reușit să facă diferența în startul părții secunde, atunci când Ioniță a punctat. Singurul gol al meciului a venit în minutul 48 și a fost suficient pentru ca FC Pucioasa să se impună. Echipa pregătită de Sică Bârdeș este lider în play-out-ul Seriei C4, cu 28 de puncte, iar în etapa următoare va juca tot pe teren propriu, de această dată într-un derby dâmbovițean, cu Flacăra Moreni. În sezonul regulat, Pucioasa a câștigat ambele partide: 2-0 pe teren propriu și 2-1 la Moreni.