22.11.2022 00:09

Un nou succes fără emoții

* Cea mai bună marcatoare a partidei a fost oferită de echipa târgovișteană, pentru că Mirosavljevic a reușit 14 puncte

La finalul săptămânii trecute, echipa de volei feminin a Clubului Sportiv Municipal Târgoviște a evoluat în deplasare, pe terenul fetelor de la CS U NTT DATA Cluj. Meciul a fost la discreția elevelor lui Giovanni Caprara, care l-au dominat, fără să cedeze vreun set. CSM Târgoviște a câștigat prima parte a meciului cu 25-16, în 20 de minute. Scorul s-a repetat și în actul secund, însă setul doi a durat 21 de minute. Echipa dâmbovițeană s-a impus și mai clar în setul trei, 25-11, iar această parte a meciului a durat doar 18 minute.

Cea mai bună marcatoare a partidei a fost oferită tot de echipa târgovișteană, pentru că Mirosavljevic a reușit 14 puncte. Pentru echipa gazdă cele mai multe puncte, 9, au fost reușite de Kachur. În urma acestui rezultat, CSM Târgoviște a ajuns la 13 puncte și ocupă locul 3 în clasament, la patru lungimi distanță în spatele liderului Volei Alba Blaj. Echipa târgovișteană are însă un meci mai puțin disputat. În etapa următoare, CSM Târgoviște întâlnește pe teren propriu pe Rapid București.

U Cluj - CSM Târgoviște 0-3 (16-25; 16-25; 18-25)

Cluj: Badea (5), Kachur (9), Popa (7), Kurlovich (5), Mocan (1). Antrenor: Romeo Lotei.

Târgoviște: Zadorojnai (13), Orlandea (8), Matei (13), Mirosavljevic (14), Lamprousi (7), Robitaille (2). Antrenor: Giovanni Caprara.