09.09.2019 00:10

Un nou eșec cu Viitorul

* Chindia se află pe locul 13 după opt etape, are doar 5 puncte și trebuie să se pregătească cât mai bine pentru următoarele jocuri
* A fost 2-0, după ce la pauză echipa lui Gică Hagi avea avantaj minim. Matei în minutul 39 și Casap în minutul 59 au fost marcatorii din partida de pregătire
* Următorul joc al Chindiei este pe teren propriu, împotriva celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, formație aflată pe locul 8. Meciul se joacă sâmbătă, de la ora 18.30
COSMIN SAVA
Echipele din Liga I profită de pauza competițională cauzată de meciurile echipei naționale din preliminariile EURO 2020, pentru a rezolva probleme existente în joc. Chindia se află pe locul 13 după opt etape, are doar 5 puncte și trebuie să se pregătească cât mai bine pentru următoarele jocuri, pentru că situația se complică dacă elevii lui Viorel Moldovan nu încep să câștige puncte. La finalul săptămânii trecute, formația târgovișteană a disputat un joc de pregătire, la Călărași, împotriva Viitorului Constanța, echipă care în campionat s-a impus în fața Chindiei, la Ploiești, cu 1-0. De această dată a fost 2-0, după ce la pauză echipa lui Gică Hagi avea avantaj minim. Matei în minutul 39 și Casap în minutul 59 au fost marcatorii din partida de pregătire. Următorul joc al Chindiei este pe teren propriu, împotriva celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, formație aflată pe locul 8. Meciul se joacă sâmbătă, de la ora 18.30.
Echipe
FC Viitorul: Cojocaru - Leca, Mladen (64 Iacob), De Nooijer, Filip (64 Achim) - Matei (64 Artean), Dulca (68 Mituletu), Casap (83 Onuț) - Houri (46 țîru) - Calcan (64 Rivaldinho), Pitu (64 Iancu). Antrenor: Gheorghe Hagi
Chindia: D. Moldovan (46 Popescu) – C. Dinu (60 Martac), Benga, Pițian, Dumitrașcu (60 Neciu) - Rata (43 L. Mihai), Dudea, Dumiter - Yameogo (60 Neguț), D. Florea (75 șerban), Cherchez (60 Burlacu). Antrenor: Viorel Moldovan