11.11.2022 00:12
Trofeul „Moștenirea Văcăreștilor” revine Alinei Stoian din Pucioasa
![Trofeul „Moștenirea Văcăreștilor” revine Alinei Stoian din Pucioasa](./upload/images/1/art_221111_mostenirea vacarestilor.jpeg.jpg)
Galerie foto
comunicat de presă
Din cauza unei erori nepremeditate, Trofeul Festivalului-Concurs Național de Literatură „Moștenirea Văcăreștilor” a fost acordat unei concurente care l-a mai obținut și în anul 2019, la aceeași secțiune. Conform Regulamentului festivalului: „Concurenții care au obținut un premiu la una dintre secțiuni, în edițiile anterioare, se vor putea înscrie în concurs doar la o altă secțiune."
În consecință, juriul a decis ca Trofeul festivalului să revină concurentei Alina Stoian din orașul Pucioasa, căreia i se acordase Premiul Național pentru Poezie.
Centrul Județean de Cultură Dâmbovița