11.04.2015 20:53

Treziți-vă, pierdeți finala!

C.M.

După tensiunea din primul meci al finalei, când CSM Târgoviște a pierdut dramatic, la un singur punct (65-66), a urmat o a două partida dominată destul de clar de Sepsi. Gazdele au câștigat primele trei sferturi (57-44), asigurându-și un avans confortabil înaintea ultimelor zece minute. Târgoviștencele s-au trezit târziu și s-au apropiat la numai patru puncte (62-58), cu 80 de secunde înaintea finalului, insuficient pentru a mai salva ceva din acest duel. Sepsi are 2-0 la general în acest moment și mai are nevoie de o singură victorie pentru a câștiga primul titlu din istoria clubului. Meciul 3 se va juca miercuri, la Târgoviște, de la ora 19.00, iar dacă va fi victorie pentru CSM, vom avea și un meci 4, ziua următoare, de la aceeași oră. Dacă se va ajunge la decisiv, el se va disputa duminica viitoare, pe 19 aprilie, la Sf. Gheorghe, de la ora 17.00

Marcatoare: Sepsi Sf. Gheorghe: T. Harrison 23, J. Jeffery 17, T. Marshall 8, M. Pașcalău 8, A. Pârău 7, T. Kilin 2, C. Cutaș 2, S. Murphy 1.

CSM Târgoviște: P. Green 15, P. Poole 12, M. Coker 12, C. Givens 11, A. Huțanu 6, A. Stoenescu 5, J. Watson 2.