27.03.2015 16:52

Set alb pentru Chindia

Chindia Târgoviște întâlnește vineri, de la ora 15.00, CS Vișina Nouă (Olt), în cadrul etapei a 17-a din C3.

Meciul va fi transmis în format "Live Text" de site-ul nostru.

Arbitri: Ovidiu Robu (Popești-Leordeni) – Adrian Banu și Constantin Pantilimonescu (ambii Ploiești). Observatori FRF: Elena Mușetoiu (Pitești) și Dorinel Hanu (Brașov).

Chindia: Gârlea – Pătru (c), Vătavu, B. Matei, C. Dinu – Anton, Parghel - R. Dobre, Cherchez, Grigore - Popa. Rezerve: Cristică – Cernea, Ispas, B. Dinu, Penescu, A. Ilie, Nisipeanu. Antrenor: Nicu Croitoru.

Vișina Nouă: Iustin Dinu – Râmboiu, Sârbu (c), Turcu, Rădulescu, Dumbravă, Năuiu, M. Ion, Stancu, I. Dinu, Holtea. Rezerve: Gălan – Căpraru, Glișcă, Vlad, Coțofană, Căldăraru. Antrenor: Laurențiu Urâtu.

Vremea este urâtă, plouă, iar terenul se prezintă în condiții acceptabile. În tribune sunt 100 de spectatori.

Șuturi spre poartă: 21-3. Șuturi pe poartă: 10-0. Cornere: 8-1.

Urban Titu - CS Afumați 0-4. Voican a marcat cu două minute înainte de final.

Final de meci

Min. 89 - Scor de tenis! -  6-0  - Anton înscrie pe serva lui Dobre.

Min. 82 - Șutul lui Ispas de la peste 30 m este respins în corner de Iustin Dinu.

Urban Titu este condusă cu 3-0, după ce în minutul 76 Vlada a punctat cu un șut din interiorul careului.

Min. 77 - Cartonaș galben Cernea

Min. 71  - Ultima schimbare la Chindia. Intră Cernea, iese B. Matei

Min. 69 - Cartonaș galben Sârbu

Min. 68 - Intră B. Dinu, iese Popa

Min. 65 -  5-0  - Popa reușește "dubla" cu un șut din alergare.

Min. 61 - Intră A. Ilie, iese Cherchez

Min. 60 - Intră Coțofană, iese M. Ion

Min. 55 - Intră Ispas, iese Vătavu

Min. 54 - Cartonaș galben Râmboiu

Min. 54 - B. Dinu este faultat în careu de Râmboiu și obține penalty. Pătru trimite pe lângă poartă

Min. 53 - Grigore centrează excelent și Chechez trimite din alunecare, însă Iustin Dinu are un reflex bun.

După înscrierea golului, Răzvan Dobre a mers la banca de rezerve, de unde a luat un tricou alb, pe care inscripționat un mesaj adresat soției sale Cătălina, revenită din Emirate Arabe Unite:  "Pentru Gărgă"

Min. 49 -  4-0  - C. Dinu centrează de pe partea stângă, R. Dobre preia elegant și înscrie printre picioarele lui Iustin Dinu.

Startul reprizei a doua

Șuturi spre poartă: 13-1. Șuturi pe poartă: 5-0. cornere: 6-1.

Finalul primei reprize

Min. 37 - Vătavu trimite periculos de la 25 m, puțin pe lângă poartă.

Min. 34 - Șutul lui Anton la coltul scurt este blocat de Iustin Dinu.

Min. 28 - Grigore centrează de pe partea stângă, însă Dani Popa ratează din câțiva metri.

Urban Titu este condusă cu 2-0, după golul lui Funieru, din minutul 18, care a șutat la colțul lung după o acțiune personală.

Min. 18 - Șutul lui Sârbu de la 25 m trece puțin pe lângă vinclu.

Min. 4 – Popa centrează perfect pentru Grigore, ramas singur cu portarul, dar întârzie finalizarea și este blocat.
Min. 2 – 1-0 - Deschidere rapidă de scor. R. Dobre  execută bine un corner și B. Matei înscrie cu capul din câțiva metri.

La Titu, Urbanul este condusă de CS Afumați cu 1-0, după golul lui Marinică Ionică, din lovitură liberă de la 25 m, din minutul 11

Min. 12 –  3-0  - Dani Popa pătrunde în careu și punctează cu un șut sub transversală.

Min. 9 –  2-0  – Cherchez marchează cu un șut la colțul lung, după o pasă venită de la Grigore.

Min. 2 1-0  - Deschidere rapidă de scor. R. Dobre  execută bine un corner și B. Matei înscrie cu capul din câțiva metri.