28.07.2016 15:53

Rezervele au făcut diferența

* Foarte probabil, Nicu Moțoi va pleca la o echipă de județ, fiind în discuții cu Atletic Fieni, în schimb la Aninoasa ar putea ajunge Marius Penescu, de la FCM Alexandria

COSTINEL NEAGU

FC Aninoasa a obținut prima victorie în meciurile amicale, 3-0 cu Recolta Gura Șutii, echipă de Liga a IV-a. Prima repriză a fost echilibrată, ambele combatatante ratând câte o ocazie importantă, prin Florin Cernea, respectiv Mirel Matei. Aninoasa a schimbat echipa în repriza secundă, iar Ionuț Maican (54, 56) și Dragoș Cernea (60) au marcat pentru divizionara C. Următorul joc de verificare pentru echipa de lângă Târgoviște va fi sâmbătă, de la ora 11.00, cu FCM Alexandria. Foarte probabil, Nicu Moțoi va pleca la o echipă de județ, fiind în discuții cu Atletic Fieni, în schimb la Aninoasa ar putea ajunge Marius Penescu, de la FCM Alexandria.

Aninoasa: Bărboiu (61 Joițoiu) – V. Nicolae (61 I. Constantin), Marina (61 Coman), Pahonțu (61 Ștefan), Diță – Grigorescu (61 C. Dinu), Călinescu (60 D. Cernea), Rusu (61 Calofir), Fl. Cernea (46 I. Maican), Neacșu (46 Stancu) – Neguț (46 D. Cojocaru – 66 Ș. Ion). Antrenor: Cristi Bălașa.

Gura Șuții: Eftimie – Barbu, Stan, Radu, Călin – Marmandiu, C. Ion, Petruțu, Cravcescu – Didă, M. Matei. Au mai jucat: C. Cojocaru, A. Nicolae, Veseliu, G. Ion, Rotaru. Antrenor: Victor Nicolae.